لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۲

یک قانون گذار آمریکا فلسطینیان را مسئول شکست مذاکرات صلح با اسراییل می داند


یک قانون گذار آمریکا فلسطینیان را مسئول شکست مذاکرات صلح با اسراییل می داند
یک قانون گذار آمریکا فلسطینیان را مسئول شکست مذاکرات صلح با اسراییل می داند
<!-- IMAGE -->

سرپرست هیاتی از قانون گذاران دمکرات آمریکا، فلسطینیان را مسئول شکست مذاکرات صلح با اسراییل دانسته است. «اشتنی هویر»، عضو مجلس نمانیدگان، روز پنجشنبه در اورشلیم گفت بی میلی محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی به نشستن در کنار اسراییلیان، مانع اصلی مذاکرات است.

مقامات فلسطینی گفته اند برای احیای روند صلح، اسراییل باید ساختن محله های یهودی نشین در اورشلیم شرقی و در کرانه غربی را متوقف کند.

دولت اوباما نیز اسراییل را به چنین کاری ترغیب کرده است. اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر گفته است ساختن محدود محله ها برای پاسخگویی به رشد طبیعی ساکنان آنها، باید ادامه پیدا کند.

در خبری دیگر، یک گروه طرفدار حقوق بشر می گوید سربازان اسراییل در جریان هجوم سه هفته ای در نوار غزه در اوایل سال جاری، ۱۱ شهروند غیر مسلح فلسطینی را کشتند.

سازمان نظارت بر حقوق بشر در گزارشی در روز پنجشنبه، اسراییل را به کشتن فلسطینیان متهم کرد. یک مقام گروه به صدای آمریکا گفت غیر نظامیان زمانی که هدف گلوله قرار گرفتند پرچم های سفید را تکان می دادند، و ۹ نفر از آنها زن و کودک بودند.

سازمان نظارت بر حقوق بشر این اقدام را یک جنایت جنگی نامید و از اسراییل خواست درباره مرگ فلسطینان تحقیق کند.

یک سخنگوی نظامی اسراییل می گوید استفاده ستیزه گران از غیر نظامیان به عنوان سپرهای انسانی، کار سربازان را در جریان عملیات غزه دشوار می کرد. اسراییل می گوید گروه های طرفدار حقوق بشر همیشه اعتبار گزارش های خود را بررسی نمی کنند و ارتش را با گزارشهای افترا آمیز هدف می گیرند.

در جریان هجوم اسراییل به نوار غزه، دست کم ۱۳۰۰ فلسطینی و ۱۳ اسراییلی کشته شدند.

XS
SM
MD
LG