لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۹

حسين کروبی:مرتضوی جویای گزارشگران تجاوز های جنسی


حسين کروبی می گويد سعيد مرتضوی جويای نام خبرنگاران مرتبط با خبرهای تجاوز به پسران و دختران شده است
حسين کروبی می گويد سعيد مرتضوی جويای نام خبرنگاران مرتبط با خبرهای تجاوز به پسران و دختران شده است
<!-- IMAGE -->

دبير کل حزب اعتماد ملی: سعيد مرتضوی جويای نام خبرنگاران مرتبط با خبرهای تجاوز به پسران و دختران شده است

حسين کروبی، فرزند مهدی کروبی، دبير کل حزب اعتماد ملی، می گويد علاءالدين بروجردی، عضو کميته پيگيری وضعيت بازداشت شدگان پس از انتخابات، بدون انجام تحقيقات لازم، درباره موضوع تجاوز جنسی به دختران و پسران بازداشت شده قضاوت کرده است. علاءالدين بروجردی، نماينده جناح راست مجلس شورای اسلامی، روز گذشته به نقل از سعيد مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفته بود مستندات نامه مهدی کروبی که در آن خواستار بررسی صحت موضوع تجاوز به پسران و دختران در بازداشتگاه های جمهوری اسلامی شده، تلفن خوانندگان روزنامه اعتماد ملی بوده است. به گفته حسين کروبی، وی به سعيد مرتضوی گفته است که تلفن هايی که به روزنامه زده شده، پس از انتشار اين نامه بوده که برخی از تماس ها از سوی افرادی بوده که می گفتند خود مورد آزار و اذيت قرار گرفته اند. حسين کروبی می گويد سعيد مرتضوی، جويای نام خبرنگارانی شده که با اين افراد صحبت کرده اند اما او از افشای نام خبرنگاران خودداری کرده است.

<!-- IMAGE -->

آيت الله دستغيب: بايد مجلس خبرگان فوراً تشکيل شود و به شکايات مردم به وسيلۀ نمايندگان آنها يعنی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی رسيدگی شود

آيت الله سيدعلی محمد دستغيب، از اعضای مجلس خبرگان رهبری، خواستار تشکيل فوری مجلس خبرگان رهبری شد. آيت الله دستغيب می گويد برای اعاده حيثيت از مرجعيت، تا دير نشده است، بايد مجلس خبرگان رهبری به صورت علنی تشکيل شود و به شکايات مردم به وسيله نمايندگان آنها يعنی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی رسيدگی شود. به گفته آيت الله دستغيب اعتراض مردم در راهپيمايی‌ها که هنوز به نتيجه انتخابات و روند آن معترضند، به خاطر عمل نشدن به قانون است. عزل و نصب رهبر جمهوری اسلامی، از جمله وظايف مجلس خبرگان رهبر است.

<!-- IMAGE -->

شانزده دانشجو همچنان پس از وقايع اخير در زندان اوين هستند

يک عضو كميته ويژه بررسی وضعيت بازداشت ‌شدگان پس از انتخابات می گويد شانزده دانشجو همچنان پس از وقايع اخير در زندان اوين هستند. حسين دوگانی، نماينده مجلس شورای اسلامی می گويد نام اين دانشجويان در اختيار علاءالدين بروجردی، رييس کميسيون امنيت ملی مجلس است. وی اضافه کرد اين اطلاعات از مجاری غير رسمی به اين کميته داده شده است. به گفته آقای دوگانی اکنون هيچ استاد دانشگاهی در زندان نيست.

<!-- IMAGE -->

نماينده مجلس شواری اسلامی می گويد محمود احمدی نژاد آمار اقتصادی غلط ارائه می دهد

يک نماينده مجلس شواری اسلامی دولت محمود احمدی نژاد را به ارائه آمار اقتصادی غلط متهم کرد و گفت وضعيت اشتغال در کشور بحرانی است. به گفته مهدی پورفاطمی، طرح های زود بازده و ارايه تسهيلات برای ايجاد اشتغال، به بن بست رسيده و يکی ديگر از کارهای نا موفق دولت نهم رقم بوده است. وی که عضو کميسيون اجتماعی مجلس شورای اسلامی است، اضافه کرد برخی از افرادی که اين وام ها را دريافت کردند، آن را صرف کار های ديگری کردند،‌ و برخی ديگر نيز، پس از سرمايه گذاری اوليه در ميانه راه به بن‌ بست رسيدند و هم اکنون يا بدهکارند و يا در زندان به سر می‌ برند.

XS
SM
MD
LG