لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۹

اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره تعداد دستگیرشدگان و چند خبر ديگر در ارتباط با زندانيان


محمدرضا تابش تضمین داد تا برای افراد مورد ظلم واقع شده در صورت مراجعه به مجلس مشکلی ایجاد نشود

محمدرضا تابش، از نمایندگان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی و دبیر کل فراکسیون خط امام از افرادی که در بازداشتگاه های جمهوری اسلامی مورد تعرض قرار گرفته اند و یا هتک حرمت شده اند خواست تا به مجلس شورای اسلامی مراجعه کنند. وی همچنین گفت افرادی که دربازداشت گاه ها با برخورد غیر قانونی مواجه شده اند به مجلس شورای اسلامی بروند. به گزارش سایت پارلمان نیوز، وابسته به نمایندگان اصلاح طلب مجلس محمد رضا تابش گفته است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تضمین داده تا برای افراد مورد ظلم واقع شده در صورت مراجعه به مجلس مشکلی ایجاد نشود.

ديدار اکبر هاشمی رفسنجانی با هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری

اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان رهبری و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار حفظ حقوق متهمان در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شد. به گزارش خبرگزاری های ایران هاشمی رفسنجانی در دیدار با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری گفته است حفظ ِ شآنِ ِامور قضائی از جمله حقوق متهم ضامنِ مهمی برای وجود عدالت در احكام قضایی است.

آزادی مجيد سعيدی و نازنين افشار از زندان

منابع خبری می گویند مجید سعیدی، عکاس شماری از روزنامه های ایران که در روزهای پس از انتخابات به همراه ساتیار امامی، یکی دیگر از عکاسان خبری ایران بازداشت شده بود آزاد شده است. مجید سعیدی یکی از عکاسان سابق خبرگزاری فارس بود. همچنین گزارش شده است که نازک افشار، کارمند ایرانی سفارت فرانسه آزاد شده است. پسر خانم افشار با اعلام این خبر در مورد دادگاه محاکمه مادرش ابراز نگرانی کرد. مقامات فرانسه پیش از این خواستار آزادی فوری کارمند سفارت خود در تهران شده بودند. خبرگزاری فرانسه از پاریس به نقل از سفیر جمهوری اسلامی در آن کشور اعلام کرده است کلودیت ریس آموزگار ٢٣ ساله زبان فرانسه که هنگام خروج از ایران در فرودگاه تهران بازداشت شد می تواند در زمان محاکمه اش در سفارت فرانسه در تهران اقامت داشته باشد. مقامات امنیتی اتهام وی را ارسال عکس از نا آرامی های اخیرِ ایران از طریق ایمیل عنوان کرده اند.

حسين موسوی آزاد شد اما ابطحی، تاجرزاده، ميردامادی، بهزاد نبوی و ديگران هنوز در زندان هستند

سایت های خبریِ اصلاح طلب می گویند حسین موسوی، از اعضای شاخه جوانان جبهه مشارکت بزرگترین تشکل قانونی منتقد دولت محمود احمدی نژاد آزاد شده است. در همین حال گزارش ها حاکی از آن است که محمد علی ابطحی مصطفی تاجزاده محسن میردامادی، صفایی فراهانی، شهاب طباطبایی، سعید حجاریان، عبدالله رمضان زاده محسن امین زاده علی تاجرنیا فیض الله عرب سرخی، بهزاد نبوی و شمار دیگری از رهبران گروه های اصلاح طلب و دولتمردان پیشین جمهوری اسلامی همچنان در حبس و تعدادی از آنان در سلول انفرادی به سر می برند. پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ماموران شمار زیادی از رهبران گروه های اصلاح طلب روزنامه نگاران عکاسان وکلا و دیگر فعالان جامعه مدنی و حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، را بازداشت کردند. اصلاح طلبان بازداشت شده به مواردی نظیر اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با کشورهای دیگر متهم شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران خواستار اعدامِ مدیرعامل یک شرکت ساختمانی شد

دادستان عمومی و انقلاب تهران خواستار اعدامِ مدیرعاملِ یک شرکت ساختمانی شد. به گزارش خبرگزاری های ایران دادستان تهران، غلامرضا فروغی مديرعامل شركت انبوه سازان شفق و نگين غرب را متهم کرده است که در نظام اقتصادی ایران در بخش مسكن اخلال ایجاد کرده و باید اعدام شود. آقای فروغی، سی و شش ساله متهم است که به تعهدات خود در قبال اعضا و خریداران واحدهای مسکونی انبوه سازان این شرکت عمل نکرده و هر واحد را به چند نفر فروخته است. خبرگزاری ایرنا پیش از این حجم بدهی های او را ٧٠٠ میلیارد تومان اعلام کرده بود.

اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره تعداد دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات ایران

سخنگوی قوه قضاییه در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اولین بار تعداد دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات ایران را چهار هزار نفر اعلام کرد که به گفته وی بیش از ۳۷۰۰ نفر آنها در هفته نخست آزاد شده اند. علیرضا جمشیدی همچنین تایید کرده در نا آرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری افراد بیگناه نیز صدمه مالی و جانی دیده اند. خبری دیگر احمد توکلی نماینده محافظه کار مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خواستار رسیدگی به جنایت هایی شد که به گفته او در حوادث پس از انتخابات رخ داده است. همچنین هیات منتخب موسوی ـ کروبی برای حمايت از آسيب ديدگان اخير اسامی ۶۹ نفر از معترضين کشته شده و حداقل ۲۴۵ معترض بازداشت شده را به کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی ارائه کرد. به گزارشی از آخرین وقایع ایران توجه بفرمایید.

XS
SM
MD
LG