لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

آنگ سان سوچی درباره درخواست استیناف با وکلای خود گفت و گو کرد


آنگ سان سوچی، رهبر بازداشت شده جنبش دمکراسی در برمه، با وکلای خود ملاقات کرده و درباره استیناف از حکمی که علیه او به دلیل نقض شرایط بازداشت خانگی اش صادر شده، با آنها به تبادل نظر پرداخته است.

حکام نظامی برمه روز چهارشنبه به وکلای مدافع اجازه دادند یک ساعت با آنگ سان سوچی در ویلای ساحلی او در رانگون گفت و گو کنند.

یک دادگاه در رانگون روز سه شنبه سان سوچی را در دادن اجازه اقامت در خانه اش به یک آمریکایی ، پس از آن که او خود را با شنا به آنجا رساند، مجرم شناخت و سپس دولت دستور داد او ۱۸ماه دیگر در بازداشت خانگی باقی بماند.

یکی از وکلای رهبر اوپوزیسیون در برمه می گوید پس از دریافت نسخه تایید شده حکم، از آن استیناف خواسته خواهد شد. آنگ سان سوچی همچنین می خواهد شرایط بازداشت خانگی اش، از جمله حقوق او برای ملاقات با کسانی که به دیدارش می آیند و پذیرفتن پرسنل پزشکی آگاه شود.

محکومیت آنگ سان سوچی با انتقادهای شدید گروه های طرفدار حقوق بشر، دبیر کل سازمان ملل متحد و نیز رهبران جهان در آمریکای شمالی، اروپا و بخش هایی از آسیا روبرو شده است .

اما وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه از جامعه جهانی خواست به آنچه آنرا " استقلال قضایی" برمه نامید احترام بگذارد. چین یکی از چند متحد ارتش برمه است.

دالایی لاما، رهبر تبعیدی روحانی تبت، روز چهارشنبه از حکام نظامی بودائی برمه درخواست کرد با آزاد ساختن آنگ سان سوچی " بزرگواری و تفاهم" خود را نشان دهند. دالایی لاما و آنگ سان سوچی هر دو برندگان جایزه صلح نوبل هستند.

در این میان، وکیل " جان یتاو" آمریکایی می گوید او از محکومیت هفت سال در زندان با کار اجباری استیناف خواهد ساخت. وی متهم بود که با شنا بطرف خانه آونگ سان سوچی ، قوانین برمه را نقض کرد.

XS
SM
MD
LG