لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۷

بازديد محمود احمدی نژاد از باشگاه خبرنگاران جوان و چند خبر ديگر


شيرين عبادی جايزه صلح بنياد «مان هايی» را دريافت می کند

شيرين عبادی، حقوقدان برجسته ايرانی و برنده جايزه صلح نوبل، به دعوت انجمن روزنامه نگاران آسيا، مستقر در سئول، به کره جنوبی سفر کرده تا طی يک مراسم رسمی، در روز چهارشنبه، جايزه صلح بنياد «مان هايی» را دريافت کند.

صفار هرندی احتمالاً مسؤل روزنامه اطلاعات خواهد شد

روزنامه جوان، از روزنامه های حامی دولتِ محمود احمدی نژاد، با انتشار مطلبی خواستار تعطيلی سفارت بريتانيا در تهران شد. اين روزنامه، با متهم کردن بريتانيا و فرانسه به دست داشتن در نا آرامی های اخير، به نقل از يکی از اعضای بسيج دانشجويی می نويسد، بهترين عکس العمل جمهوری اسلامی، قطع رابطه با بريتانيا است. اين روزنامه در خبری ديگر می گويد محمد حسين صفار هرندی، وزير سابق ارشاد اسلامی که عدم حضورش در دولت بعدىِ محمود احمدى نژاد، قطعی شده، احتمالا مسؤليت مؤسسه ی روزنامه اطلاعات را بر عهده خواهد گرفت. مدير مسؤل فعلی اين روزنامه، محمود دعايی ست که در اواخر شهريورماه بازنشسته می شود. روزنامه جوان نوشته است خبر حضور وزير سابق ارشاد اسلامی در صدا و سيمای جمهوری اسلامی و روزنامه کيهان، رد شده است.

توزيع مرغ های وارداتی منجمد

روزنامه سرمايه در خبری از توزيع مرغ های وارداتی منجمد در دويست واحد صنفی خبر داده که تاريخ بسته بندی آنها، مربوط به مهر ماه سال گذشته است. به نوشته اين روزنامه، اين مرغ های منجمد در حالی توزيع خواهند شد که قيمت گوشت مرغ به نسبت ماه گذشته، بيست و پنج درصد افزايش يافته است. به نوشته روزنامه سرمايه، قيمت هر کيلو گوشت مرغِ منجمد دو هزار و پنجاه تومان است و قيمت هرکيلو گوشت مرغ غيرمنجمد، به مرز سه هزار تومان و در برخی نقاط نيز تا سه هزار و ٢٠٠ تومان افزايش يافته است.

اخبار خروج هجده و نيم ميليارد دلار از کشور

روزنامه قدس، امروز در گزارشی از گم شدنِ اخبار مشکلات اقتصادی در لابه لای اخبار سياسی، در روزهای اخير نوشته است. در اين گزارش آمده ، اخباری نظيرِ خروج هجده و نيم ميليارد دلار از کشور، بالا و پايين رفتن های بيش از پيشِ شاخص های بازار سرمايه و کاهش حقوق کارمندان، مهمترين اتفاقات اقتصادی روزهای اخير بوده اند که اگر هر يک از اين اخبار در يک مقطع زمانی آرام و کم هياهو رخ می داد، به خودی خود، سوژه خبرگزاريها و روزنامه ها را تا چند هفته تامين می کرد.

عماد افروغ: فـضـای هـژمـونيـك رسـانـه ای

روزنامه آفتاب يزد در صفحه نخست خود در روز يکشنبه هجدهم مرداد از قول عماد افروغ استاد دانشگاه تهران و نماينده سابق مجلس در مورد ميزان کنونی آزادی رسانه ها در کشور نوشته است: هم اكنون شاهد فـضـای هـژمـونيـک رسـانـهای از سـوی اصحاب قدرت هستيم بدين مـعنا كه هم اطلاعات غلط به خورد مردم داده ميشود و هم واقعيات به مردم گفته نمی شود.

روزنامه کيهان درباره فرماندهی اعتراضات اخير

روزنامه کيهان در صفحه نخست خود در روز يکشنبه با اشاره به دومين جلسه محاکمه افرادی که از آنها به عنوان متهمان انقلاب مخملی شکست خورده نام برده نوشته: لندن با مشارکت واشنگتن و تل آويو اطاق فرمان آشوبهای اخير بوده است. کيهان با چاپ فهرست بلند بالايی از اتهامات متهمان در کيفرخواستی که از سوی معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران در جلسه دادگاه قرائت شد از قول متهمی که کارمند محلی سفارت برتيانيا در تهران است نوشته: «ديپلماتهای انگليسي با ستاد ميرحسين موسوی در تماس دائم بوده اند.»

بازديد محمود احمدی نژاد از باشگاه خبرنگاران جوان

روزنامه ايران در صفحه نخست خود در گزارشی از بازديد محمود احمدی نژاد از باشگاه خبرنگاران جوان می نويسد: «آقای احمدی نژاد در اين بازديد و در پاسخ به سوالی در مورد اين كه آيا خبر خوشی در روز خبرنگاران برای جامعه خبری داريد گفت يكی از خبرهای خوش برای جامعه خبری اين كه امسال سال بسيار پرماجرا پراتفاق خوب مثبت و سازنده ای برای ملت ايران و جامعه خبری خواهد بود.»

حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه

روزنامه اعتماد در صفحه نخست خود به خبر حضور حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه اين هفته تهران پرداخته و نوشته است: خبرسازی يک هفته ای عليه حضور هاشمی در نماز جمعه از سوی رسانه های دولتی کليد خورد. پايگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی، رييس مجلس خبرگان رهبری و رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام می گويد نماز جمعه اين هفته به امامت آقای رفسنجانی برگزار خواهد شد.

حاضران و غايبان مراسم تنفيذ

روزنامه سرمايه هم در يکی از مطالب اصلی خود به تحليل سايت دفتر رهبر انقلاب از حاضران و غايبان مراسم تنفيذ رياست جمهوری آقای احمدی نژاد اشاره کرده و نوشته: غيبت رفسنجانی غيرقابل توجيه بود. سرمايه به نقل از سايت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب آورده است: در جلسه تنفيذ آنقدر چهره های روحانی و دانشگاهی فرهنگی وهنری سياسی و ورزشی و لشگری و کشوری حضور داشتند که جای خالی چندانی برای غايبان باقی نمانده بود.

پاسخ سايت نوروز به يادداشت حسين شريعتمداری درروزنامه کيهان

سايت خبری نوروز نزديک به جبهه مشارکت ايران اسلامی درصفحه نخست خود پاسخی انتشار داده است به يادداشت حسين شريعتمداری درروزنامه کيهان. در بخشی از اين جوابيه آمده: امروز دوستان شما بيست نفر از ياران ما را به بند کشيده اند اما من و امثال من همچنان زنده ايم. در بخشی ديگر از اين جوابيه که به نوشته سايت خبری نوروز از سوی يک عضو جبهه مشارکت نوشته شده آمده: «تا وقتی که بدنه يک حزب زنده است و نفس می کشد حزب وجود دارد.» در بخشی از متن مقاله کيهان، به نوشته حسين شريعتمداری، آمده بود که ديگر عضوی از اعضای جبهه مشارکت وجود ندارد که بتواند فعاليت عمده ای داشته باشد.

XS
SM
MD
LG