لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۹

مسئول مستقيم قتلهای صورت گرفته در بازداشتگاه کهريزک


مسئول مستقيم قتلهای صورت گرفته در بازداشتگاه کهريزک

در حاليکه اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده کل نيروی انتظامی جمهوری اسلامی گفته است، کسی در بازداشتگاه کهريزک بر اثر شکنجه کشته نشده و رييس اين بازداشتگاه نيزعزل شده، حميدرضا کاتوزيان، نماينده اصولگرای مجلس شورای اسلامی وی را مسئول مستقيم قتلهای صورت گرفته در بازداشتگاه کهريزک دانست.

آقای کاتوزيان که از اعضای کميته موسوم به حقيقت ياب مجلس است که برای پيگيری وضعيت بازداشت شدگان روزهای پس از انتخابات شکل گرفته، به خبرنگاران گفت قتل بازداشت شدگان، بر اثر ضرب و شتم آنان در بازداشتگاه کهريزک بوده. به گفته حميدرضا کاتوزيان، اينکه اسماعيل احمدی مقدم درباره قتلهای صورت گرفته در کهريزک بگويد نميدانستم، درست نيست، زيرا مرتباً گزارش روزانه به او داده می شود.

از سوی ديگر، علی مطهری، يکی ديگر از نمايندگان جناح راست مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت بيانيه چند روز اخير اسماعيل احمدی مقدم درباره برخورد با چند مأمور خاطی بازداشتگاه کهريزک کفايت نمی کند بلکه اسم، رسم، نام خانوادگی و حتی عکس افراد خاطی بايد از صداوسيمای جمهوری اسلامی و روزنامه ها منتشر شود. علی مطهری می گويد مردم بايد مطمئن شوند که مسؤلان خاطی بازداشتگاه کهريزک مجازات خواهند شد. به گفته اين نماينده مجلس شورای اسلامی، مردم هنوز نمی دانند که آيا عوامل قتل های زنجيره ای، عوامل قتل زهرا کاظمی، خبرنگار ايرانی کانادايی که در زندان اوين کشته شد، و همچنين مسوولان قتل زهرا بنی يعقوب، پزشک جوانی که در بازداشتگاه ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان کشته شد، مجازات شده اند يا خير.

درباره خبر کشته شدن پسری دوازده ساله به نام عليرضا توسلی

حميدرضا کاتوزيان، نماينده مجلس شورای اسلامی که پيشتر از خبر کشته شدن پسری دوازده ساله به نام عليرضا توسلی در جريان برخورد نيروی انتظامی با مردم معترض در بهشت زهرا ابراز تاسف کرده بود، می گويد عليرضا توسلی، دو روز قبل از چهلم ندا آقا سلطان، بر اثر حادثه رانندگی جان سپرده است.

پيش از اين ماموران نيروی انتظامی و بسيج، مردمی که برای يادبود چهلم کشته شدن ندا آقا سلطان به بهشت زهرا رفته بودند را با باتوم مورد ضرب و شتم قرار داده بودند. ندا آقا سلطان، پس از مخالفت آيت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی با برگزاری راه پيمايی های مسالمت آميز معترضان به نتيجه انتخابات، در جريان سرکوب اعتراضهای مردمی از سوی نيروهای بسيجی و امنيتی، کشته شد.

بيانيه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی درباره دادگاه معترضان

سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی، از تشکل های قانونی منتقد دولت محمود احمدی نژاد، با انتشار بيانيه ای، دادگاه روز شنبه ی شماری از چهره های اصلاح طلب را نمايشی تاسف بار توصيف کرد و از چينش متهمان در دادگاه انتقاد کرد. به گفته سازمان مجاهدين انقلاب، دادگاه نبايد افراد اصلاح طلب را در کنار چهره های به گفته اين سازمان، سلطنت طلب محاکمه کند. سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی می گويد هدف اصلی برگزار کنندگان اين دادگاه، کودتا و انتقام است. در دادگاه روز شنبه، علاوه بر چهره های جناح های اصلاح طلب، متهمانی حضور داشتند که از سوی مسوولان دادگاه، به عنوان اعضای انجمن پادشاهی معرفی شدند. بهزاد نبوی، و مصطفی تاجزاده، از مسوولان ارشد سازمان مجاهدين انقلاب در روزهای پس از انتخابات رياست جمهوری بازداشت شدند.

محسن آرمين درباره اعترافات بازداشت شدگان

محسن آرمين، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی، با اشاره به پخش اعترافات محمد علی ابطحی، و محمد عطريانفر، دو تن از چهره های اصلاح طلب از صدا و سيمای جمهوری اسلامی، می گويد اگر او نيز بازداشت شود، دست به اعتراف خواهد زد. به گفته محسن آرمين، اظهارات آقايان عطريانفر و ابطحی هيچ چيزی بيشتر از مقالات روزنامه های کيهان، رسال، يالثارات و وطن امروز نيست. وی هچنين انتخابات اخير را مهندسی شده و فاقد اعتبار قانونی دانسته و می گويد پيش از اينکه احتمالاً دستگير شود، و تمام انديشه ها و افکارش در زندان تغيير کند، می گويد، به آن چه در قالب بيانيه ها و مواضع فکری و سياسی سازمان مجاهدين انقلاب تاکنون منتشر شده و آن چه تا کنون شخصاً گفته يا نوشته است، اعتقاد راسخ دارد.

ادوار تحکيم وحدت: دادگاه اخير نماد بارزِ حکومت اسلحه و بی قانونی در کشور است

سازمان دانش آموختگان ايران، موسوم به ادوار تحکيم وحدت، با صدور بيانيه ای، دادگاه اخير شماری از چهره های اصلاح طلب و دولتمردان پيشين جمهوری اسلامی را نماد بارز حکومت اسلحه و بی قانونی در کشور خواند .ادوار تحکيم وحدت در بيانيه خود دستگيری های اخير چهره های اصلاح طلب را گروگانگيری خوانده و افزوده است، مسئوليت جان زندانيان، برعهده فرماندهان و گروگانگيران است. احمد زيدآبادی، روزنامه نگار و رييس سازمان دانش آموختگان ايران و همچنين عبدالله مومنی، سخنگوی اين سازمان، از جمله بازداشت شدگان اخير هستند

XS
SM
MD
LG