لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۷

هاشمی رفسنجانی برای آنچه که «جلوگیری از درگیری های احتمالی» خوانده شده، نماز جمعه این هفته را اقامه نمی کند


دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دراطلاعيه ای اعلام کرد، آيت الله هاشمی رفسنجانی «به خاطر جلوگيری از درگيری‌های احتمالی»، نماز جمعه اين هفته را اقامه نخواهد کرد.

اطلاعيه دفتر هاشمی رفسنجانی به دنبال اظهارات اخیر سيد رضا تقوی، ریيس شورای سياستگذاری ائمه جمعه ايران منتشر می شود که گفت: «با اينکه بر اساس ترتيب معمول، نماز جمعه اين هفته بايد به وسيله آيت‌ الله هاشمی رفسنجانی اقامه شود اما ايشان برای جلوگيری از هر گونه سوء استفاده‌های سياسی و غير متعارف از اين جايگاه، ترجيح داده اند و تصميم گرفته ‌اند نماز جمعه اين هفته توسط کس ديگری اقامه شود.»

اکبر هاشمی رفسنجانی از زمان برگزاری انتخابات ۲۲ خرداد ماه در ایران، تنها در نماز جمعه ۲۶ تیرماه حضور داشته است که در آن، خواستار «بازگردان اعتماد از دست رفته مردم به جمهوری اسلامی» و آزادی زندانیان سیاسی شد.

روز یکشنبه ۱۸ مرداد ماه نیز مهدی کروبی نامه ای را منتشر کرد که بیش از ده روز پیش خطاب به هاشمی رفسنجانی نوشته بود و در آن از خبرهایی در مورد تجاوزهای وحشیانه به دختران و پسران بازداشت شده اخیر سخن گفته بود. آقای کروبی همچنین در این نامه از آقای رفسنجانی به عنوان رییس مجلس خبرگان خواست است هیاتی را مامور تحقیق و رسیدگی در این زمینه کند.

XS
SM
MD
LG