لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۹

مقام سپاه: رهبران اپوزیسیون باید محاکمه شوند


یک مقام ارشد در سپاه پاسداران انقلاب ایران می گوید که رهبران اپوزیسیون باید بخاطر هدایت نا آرامی ها در پی انتخابات اخیر ریاست جمهوری مورد محاکمه قرار گیرند. یدالله جوانی، مقام سپاه پاسداران، گفت که محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین و میر حسین موسوی و مهدی کروبی کاندیداهای شکست خورده در انتخابات، سازمان دهندگان اصلی اعتراضات بوده اند. وی افزود که دولت باید این افراد را بازداشت و محاکمه و مجازات کند.

مقامات حکومت اسلامی ایران هزاران نفر را در جریان سرکوب فعالان مخالف دولت و معترضان به نتیجه انتخابات دستگیر کرده اند. یک دادگاه انقلاب در ایران ده ها تن از افراد بازداشتی را طی ده روز اخیر مورد محاکمه قرار داده است.

در این میان هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، در یک گفتگوی تلویزیونی در روز یکشنبه روند قضایی جاری در ایران را یک محاکمه نمایشی قلمداد کرد. خانم کلینتون گفت که بازداشت های متعاقب انتخابات و روند محاکمات نشان از آن دارد که کادر رهبری ایران از ملت خود در بیم و هراس است. خانم کلینتون در ارتباط با مازیار بهاری، روزنامه نگار کانادایی ایرانی تبار که هم اینک در زندان حکومت اسلامی است گفت وی از رفتاری که با بهاری و بازداشتی های دیگر در ایران انجام می گیرد شدیداً تکان خورده است. مازیار بهاری که خبرنگار مجله آمریکایی نیوزویک است هنگام کار برای این نشریه در ایران بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG