لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۶

پرزیدنت اوباما دومین صد روز ریاست جمهوری خود را پشت سر گذاشت


شروع دومین صد روز ریاست جمهوری باراک اوباما همچنان با رکود اقتصادی و بیکاری همراه بود، اما وی توانست در رویاروئی با چالش های اقتصادی به موفقیت هائی دست یابد که پائین آمدن در صد بیکاری و ترمیم بازارهای اعتباری از جمله آنهاست.

رئیس جمهوری در یکی از سخنرانی های اخیر خود گفت ما امروز در مسیر صحیحی حرکت میکنیم. اکنون نرخ از دست رفتن مشاغل نصف زمانی است که من کار خود را شروع کردم. ما نظام اقتصادی کشور را از لبه پرتگاه کنار کشیده و شرایط را در زمینه ارزش پس اندازها، که بنیان دوران بازنشستگی است، به حال اول برگردانده ایم. آمار و ارقام در مورد بازار کار نشان از آن دارد که ما شروع به شکستن رکود اقتصادی کرده ایم که به معنای پشت سر گذاشتن مرحله وخامت در امور اقتصادی است.

پرزیدنت اوباما در همین زمینه در پیام هفتگی رادیوئی – اینترنتی خود به مردم آمریکا گفت ما باید بنیان تازه ای را برای رشد، ترقی و رفاه اجتماعی در آینده پایه ریزی کنیم. رئیس جمهوری آمریکا گفت کلید اصلی یک بنیان جدید، اصلاح سیستم عمومی بیمه های درمانی است.

کاخ سفید میگوید رئیس جمهوری در پیام هفتگی خود به مردم آمریکا اصلاح بیمه درمانی را کلید اصلی دستیابی به اقتصاد قوی تر و بهبود شرايط موجود خوانده است.

ماه گذشته در صد بیکاری در آمریکا بطوری غیر قابل انتظار پائین آمد، هر چند که بازار کار همچنان ضعیف باقی مانده است.

پرزیدنت اوباما در حالی که دومین صد روزه کاری خود را در کاخ سفید بیشتر به گفتگوی مستقیم با مردم برای تاًیید طرح اصلاح بیمه های درمانی اختصاص داده است، اما چند سفر مهم خارجی نیز انجام داده که نزدیکی با روسیه در زمینه مسايل مشترک به ویژه کاهش تسلیحاتی و رویاروئی با برنامه اتمی ایران و کره شمالی از جمله آنهاست.

علاوه بر آن باید از استراتژی جدید رئیس جمهوری آمریکا در جنگ با طالبان در افغانستان و همکاری نزدیک تر وی با پیمان دفاعی آتلانتیک شمالی – NATO – نام برد.

پرزیدنت اوباما همچنین در جهت تحکیم روابط خود با دو همسایه آمریکا یعنی کانادا و مکزیک نیز گام هائی جدی برداشته است.

XS
SM
MD
LG