لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۶

گزارش ها: نورالدين محمد تاپ متهم به طراحی بمبگذاری ماه گذشته در دو هتل جارکارتا کشته شده است


پليس اندونزی می گويد حملاتی را عليه مظنونان ِ تروريست اسلام گرا از جمله نورالدين محمد تاپ متهم به طراحی بمبگذاری ماه گذشته در جاکاراتا، آغاز کرده است. تلويزيون های محلی در اندونزی خبر از کشته شدن نورالدين تاپ می دهند.

تير اندازی ماموران پليس به خانه ای در روستايی دور افتاده در جاوه مرکزی که گفته می شود پناهگاه نورالدين تاپ بوده است بعد از ظهر روز جمعه آغاز شد و تا صبح امروز، شنبه، ادامه داشت. مردان مسلحی که داخل ساختمان بودند در پاسخ به حمله های نيروهای امنيتی به اين مکان، به سوی آنها تير اندازی می کردند.

روشن نيست که چه تعدادی از مظنونين در خانه بودند. پليس اندونزی می گويد در حمله ای ديگرکه دير وقت روز جمعه در حاشيه شهر جاکارتا صورت گرفت دو شبه نظامی کشته شدند. پليس تحقيق در مورد هويت دو جسد را آغاز کرده است. برخی گزارش ها حاکی است که يکی از دو جسد متعلق به نورالدين محمد تاپ است. پليس می گويد در مکان اين حمله بمب کشف کرده است.

نورالدين تاپ چهره افراطی مالزيايی مظنون به سرکردگی يک گروه تروريستی است. عقيده بر اين است که نورالدين تاپ همراه با گروه جماعت اسلامی، مرتبط با القاعده، مغز متفکر حملات به هتل ها و چندين حمله تروريستی ديگر بوده است.

بنا به گزارش ها در هر دو عمليات ِ روز جمعه، تعدادی بازداشت شدند. حدود ٢٠ روز پيش، حمله های انتحاری هفدهم ماه ژوئيه به دو هتل ماريوت و ريتز-کارلتون در جارکارتا، ٩ کشته و ٥٠ زخمی بر جای گذاشت.


XS
SM
MD
LG