لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۵

٢٥ نماينده جمهوريخواه آمريکا به پرزيدنت اوباما: به جای فشار بر اسرائيل خطر ايران بايد کانون توجه قرار گيرد


گروهی متشکل از ٢٥ نماينده جمهوريخواه کنگره ی آمريکا از پرزيدنت اوباما می خواهند توقف برنامه ی جنگ افزار هسته ای ايران را در کانون تلاش های خود قرار دهد.

اين قانونگذاران جمهوريخواه در پايان سفر سه روزه ای به اسرائيل و ديدار با رهبران آن کشور از رئيس جمهوری آمريکا خواستند به جای فشار بر اسرائيل برای توقف ساخت شهرکهای يهودی نشين در کرانه ی باختری خطر ناشی از ايران را در مرکز توجه قرار دهد.

رسانه های اسرائيل از درخواست دولت اوباما از اسرائيل برای سپردن تعهدی يکساله در راستای توقف ساخت يهودی نشين ها در کرانه ی باختری خبر دادند که به عنوان مقدمه ای برای مجاب کردن کشورهای عرب به عادی سازی روابط با اسرائيل استفاده خواهد شد.

در همين حال مايک کافمن، عضو جمهوريخواه کنگره با تاکيد بر تهديد رو به رشد ايران می گويد به اعتقاد او پرزيدنت اوباما و دولت اش در اين مقطع ابعاد تهديد ناشی از دستيابی ايران به جنگ افزار هسته ای و تبعات بی ثبات کننده اش را بر تمام منطقه کاملاً درک نمی کنند.

اريک کانتور تنها جمهوريخواه يهودی مجلس نمايندگان آمريکا با تروريست خواندن رژيم ايران می گويد از تعامل با ايران حمايت نمی کند و معتقد است واشنگتن هر چه سريعتر بايد متحدانش در سراسر جهان را به اعمال تحريم و فشار بر ايران ترغيب کند.

از زمان روی کار آمدن دولت نتانياهو دولت اوباما اسرائيل را برای پيوستن به گفتگوهای صلح و موافقت با رويکرد ديپلماتيک با ايران تحت فشار گذاشته است.

XS
SM
MD
LG