لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۹

فیلم زندگی مایکل جکسون ساخته خواهد شد


بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، استودیوی سینمایی کلمبیا و آژانس تبلیغاتی و شرکت کنسرت گذاری «ای ای جی» که قرار بود تهیه کننده کنسرتهای مایکل جکسون در تور سراسری به نام «دیس ایز ایت» This is it که هرگز انجام نشد باشند، طبق یک قرارداد رسمی دست به ساختن فیلمی از زندگی مایکل جکسون خواهند زد که صحنه هایی از تمرین های این سلطان پاپ موسیقی در روزهای آخر زندگی نیز در آن گنجانده خواهد شد.

پیش از آغاز تهیه این فیلم، روز دهم ماه اوت، یک قاضی در دادگاه لس آنجلس گفت باید مفاد این معامله را بررسی و تائید کرده و بر آن مهر قانونی بزند. این قرارداد سپس میان استودیوی فیلمسازی کلمبیا که بخشی از شرکت جهانی تهیه فیلم سونی به شمار می رود، شرکت «ای ای جی» و بازماندگان و وارثان قانونی مایکل جکسون رسما به امضا خواهد رسید.

روز گذشته پرونده ای که شامل جزییات قرارداد مذکور و مبلغ ۶۰ میلیون دلاری که قرار است برای حقوق این فیلم به بازماندگان جکسون داده شود بود به دادگاه شهر لس آنجلس ارائه شد.

بازماندگان جکسون و شرکت «ای ای جی» به مدیریت فیلیپ آنشوتز، بیلیونراهل دنور، کلیه منافع خالص فیلم مایکل جکسون را به صورت ۱۰ درصد برای آنشوتز و ۹۰ درصد برای خانواده جکسون تقسیم خواهند کرد.

رسانه ها در چند هفته اخیر بارها درباره ساخته شدن فیلمی با استفاده از بیش از۱۰۰ ساعت فیلم موجود از تمرین های مایکل جکسون در روزهای پیش از مرگ ناگهانی او سخن برده اند. این فیلم ها هنگامی برداشته شده است که مایکل جکسون درحال آماده شدن برای بیش از۵۰ کنسرت در یک تور جهانی بود. این تور قرار بود از شهر لندن آغاز شود اما جکسون که در ۱۰ سال گذشته دچار نوعی رکود حرفه ای نیز شده بود پیش از آغاز این کنسرت ها در ۲۵ ژوئن بر اثر ایست قلبی درگذشت.

علاوه بر امتیازات این فیلم، قرار است یک شرکت بزرگ تهیه اجناس تبلیغاتی به نام «ویوندی سا» با همکاری گروه وابسته به استودیوی یونیورسال، دست به تهیه اجناسی با تم مایکل جکسون از جمله تی شرت، کلاه های مخصوص و تک دستکش او بزند که به صورت جریانی جنبی به همراه نمایش فیلم به فروش برسد.

البته این هم مورد دیگری است که باید طبق رونوشت گواهی شده وصیت نامه جکسون در دادگاه عالی لس آنجلس مورد تصویب قاضی میچل بکلف برسد.

هاوارد ویتزمن، یکی از وکلایی که وظیفه اجرای وصیتنامه مایکل جکسون را به عهده دارد می گوید این قرارداد تازه و ساختن فیلمی از زندگی مایکل جکسون می تواند میلیون ها دلار منفعت به بازماندگان و فرزندان این خواننده فقید برساند.

رندی فیلیپس، مدیر کل شرکت کنسرت گذاری «ای ای جی» که در ضمن مخارج زیادی برای برگزاری کنسرت های نافرجام مایکل جکسون متقبل شده است ماه گذشته به خبرنگاران گفت که انتشار فیلم هایی که از تمرین های این کنسرت ها در لس آنجلس گرفته شده می تواند کمک بزرگی به پرداخت بخش عظیمی از قرض های مایکل جکسون که مقدار آن به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است باشد.

هم چنین بنا بر گزارش یک برنامه خبری تلویزیونی آمریکایی به نام «اینترتینمنت تونایت» (Intertainment Tonight) ، خانواده جکسون مدارک لازم برای اجازه به خاک سپردن این سلطان پاپ در گورستان فارست لاون در لس آنجلس را به امضا رسانده اند.

درحال حاضر اخبار و شایعاتی در رابطه با به خاک سپردن مایکل جکسون وجود دارد اما این واقعه و زمان وقوع آن هنوز روشن نشده است. علیرغم برنامه یادبود پرشکوهی که در لس آنجلس برای مایکل جکسون برگزار شد، هنوز پیکر او به خاک سپرده نشده است و دلیل اصلی آن هم انجام تحقیقات دراز مدتی است که برای کشف دلیل مرگ او توسط پلیس و پزشکی قانونی جریان دارد.

پلیس و ماموران ویژه مبارزه با مواد مخدر در حال حاضر مشغول بررسی نقش پزشکانی هستند که در ماه های پیش از مرگ برای مایکل جکسون داروهای قوی مختلفی را تجویز کرده اند. اما هنوز تاریخ معینی برای دستیابی به نتیجه این تحقیقات اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG