لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۳

جرج ميچل: ایالات متحده به کار در جهت برقراری صلحی فراگیر و بادوام در خاورمیانه کاملا پایبند است


جرج ميچل: ایالات متحده به کار در جهت برقراری صلحی فراگیر و بادوام در خاورمیانه کاملا پایبند است
جرج ميچل: ایالات متحده به کار در جهت برقراری صلحی فراگیر و بادوام در خاورمیانه کاملا پایبند است

ایالات متحده از هیچ کوششی برای تسهیل استقرار صلحی فراگیر در خاورمیانه، از جمله توافقی بین اسراییل و فلسطینیان ،که یک کشور فلسطینی را که در صلح و امنیت در کنار اسراییل زندگی کند، بوجود می آورد، فروگذار نخواهد کرد.

به این دلیل است که جرج میچل نماینده ویژه آمريکا برای صلح خاورمیانه اخیرا با رهبران ارشد منطقه ملاقات کرد. پیام او بازتاب بحث قبلی پرزیدنت اوباما است که حل مناقشه اسراییل، فلسطین بسود اسراییل، فلسطینیان، آمريکا و جهان است:
**** نگرش پرزیدنت اوباما، صلحی فراگیر در خاورمیانه است که صلح بین اسراییل و فلسطینیان، بین سوریه و اسراییل، و بین اسراییل و لبنان، و نیز عادی شدن کامل مناسبات بین اسراییل و تمام همسایگان آن در منطقه را شامل شود. این، هدف ما است، و ما خود را کاملا به آن متعهد ساخته ایم.

جرج میچل، نماینده ویژه گفت: "پرزیدنت اوباما از تمام طرف های درگیر درخواست کرده است از کوشش ما حمایت کنند." کشورهای عربی نیاز دارند گام های معقولی بسوی عادی سازی روابط با اسراییل، مانند بهبود روابط تجاری و فرهنگی بردارند. لازم است فلسطینیان نیروهای امنیتی خود را توسعه دهند و بهتر کنند، و باید به ایراد کلمات و انجام اقدامات تند نسبت به اسراییل، که می تواند فضا را مسموم کند و مانع از مذاکرات شود، متوقف کنند. و اسراییل باید اجازه دهد امکانات بیشتری برای دسترسی فلسطینیان به تاسیسات مورد نیاز و جابجایی آنها فراهم شود، اقدامی که به بهبود وضع اقتصادی آنها کمک خواهد کرد، و موجب خواهد شد با مسائل دشوار، مانند محله های مسکونی و خانه سازی در خارج از محدوده، بهتر برخورد شود. برداشتن چنین گام هایی کمک خواهد کرد شرایطی برای از سرگیری و زودتر بانجام رسیدن مذاکرات بسوی صلحی دائم در منطقه بوجود آید.

جرج میچل گفت؛ و یک صلح بادوام زندگی همه را بهتر خواهد کرد:
**** ما بر این باوریم که یک صلح کامل و فراگیر، به تمام مردم منطقه کمک خواهد کرد به امنیت و صلح دست پیدا کنند، و امکان کامیابی برای شهروندانی که شایستگی آنرا دارند، فراهم آید.

ایالات متحده به کار در جهت برقراری صلحی فراگیر و بادوام در خاورمیانه کاملا پایبند است، از جمله یک راه حل دو کشوری که بر اساس آن اسراییل و فلسطینیان در کنارهم در صلح و امنیت زندگی کنند.

XS
SM
MD
LG