لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۹

مهدی کروبی: چنين دادگاه نمايشی اعتبار نظام را زیر سوال می برد


مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، بار دیگر بر وقوع تقلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران تاکید کرد و گفت در این انتخابات، تقلب سازمان یافته ای روی داده است.

به گزارش سایت حزب اعتماد ملی، آقای کروبی گفت در انتخابات های گذشته نیز تقلباتی صورت گرفته است بطوریکه در انتخابات ریاست جمهوری دولت نهم، تقلبی آشکار صورت گرفت و حق کشی شد.

او همچنین گفت در انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی، تقلبات بسیار گسترده بود ولی آنچنان آشکار نبود که مردم مثل امروز، عکس العمل نشان دهند. این نامزد معترض به نتیجه انتخابات، با اشاره به اعتراض های صورت گرفته اخیر در ایران، گفت این بار حاکمیت فکر نمی کرد که مردم مچ گیری کنند و فکر می کرد که به مانند دفعات گذشته، مردم سکوت خواهند کرد واز کنار ماجرا می گذرند.

مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، و از نامزده های معترض به نتیجه انتخابات، دادگاه روز شنبه شماری از اصلاح طلبان را نمایشی ساختگی خواند و اعلام کرد چنین نمایشی، اعتبار نظام را زیر سوال می برد. به گفته مهدی کروبی، چطور می شود در متن کیفرخواست این افراد به اعتقاد آنان به تقلب در انتخابات اشاره شده باشد اما پس از این مدت بازداشت، در مقابل دادگاه بگویند تقلبی صورت نگرفته است و ناظران و مجریان انتخابات وظیفه خود را به خوبی انجام دادند.

آقای کروبی با رد اظهارات اصلاح طلبانی که در جایگاه متهم بودند، گفت این اظهارات فاقد ارزش است و کیفرخواستِ تهیه شده علیه آنان، ضعیف و شتاب زده بوده است. به گفته آقای کروبی، چنین شتابزدگی به خاطر برگزاری مراسم تحلیف و تنفیذ محمود احمدی نژاد بوده است.

به نوشته سایت حزب اعتماد ملی، آقای کروبی پیشنهاد داده است تا نمایندگانی از جانب او، میرحسین موسوی، محسن رضایی و محمود احمدی نژاد، دیدگاه های خود را در صدا و سیمای جمهوری اسلامی بیان کنند.

عصر روز شنبه نیز سیدمحمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، دادگاه چهره های اصلاح طلب را نمایشی خواند و گفت اعترافاتی که در شرایط خاص بیان شده است، از نظر قانونی هیچ اعتباری ندارد. رییس جمهوری پیشین ایران گفته است افکار عمومی منتظر برخورد با مسائل و فجایعی است که در بعضی بازداشتگاه ها رخ داده و در مواردی منجر به قتل شده است.

XS
SM
MD
LG