لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

حکم رياست جمهوری محمود احمدی نژاد توسط آيت الله خامنه ای تنفيذ شد


روز دوشنبه آيت الله خامنه ای حکم دوره دوم رياست جمهوری محمود احمدی نژاد را با وجود اختلافات گسترده بر سر انتخاب مجدد آقای احمدی نژاد، مورد تنفيذ قرار داد.

آقای احمدی نژاد دو روز ديگر در چهاردهم مرداد ماه در مجلس شورای اسلامی سوگند ياد خواهد کرد و پس از آن دو هفته فرصت خواهد داشت که کابينه خود را معرفی کند.

اين مراسم در شرايطی برگزار می شود که ميرحسين موسوی، و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتيجه انتخابات اعلام کرده اند که دولت محمود احمدی نژاد را مشروع نمی دانند. شماری از احزاب اصلاح طلب در ايران نيز می گويند دولت آينده محمود احمدی نژاد را مشروع نمی دانند و آن را به رسميت نخواهند شناخت. ستاد هشتاد و هشت حاميان ميرحسين موسوی، آقای موسوی را رييس جمهوری قانونی ايران خوانده است.

سايت موج سبز، يکی از سايت های خبری نزديک به اصلاح طلبان اعلام کرد محمد خاتمی، رييس جمهوری پيشين ايران در تهران ميماند و به مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوری محمود احمدی نژاد، نمی رود. پيش از اين اعلام شده بود که محمد خاتمی برای عدم شرکت در مراسم تنفيذ به يزد سفر کرده است.

اسدالله بادامچيان، قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی، از احزاب جناح راست حامی حکومت در واکنش به اخبار عدم حضور محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی در مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوری محمود احمدی نژاد گفت عدم حضور اين افراد، موضوع مهمی نيست و موضوعی شخصی است و در اين باره اظهار نظر نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG