لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

آمریکا اعلام کرد در صورت شکست پیشنهاد مذاکره به ایران، تحریم های جدیدی را بررسی می کند


گزارش ها به نقل از مسئولان غربی بدون ذکر نام می نویسند ایالات متحده در راس تلاش هایی فعالیت می کند که در صورت خودداری ایران از توقف برنامه های اتمی اش، تحریم های جدیدی را علیه صنایع نفت ایران اعمال خواهد کرد.

گزارش های روز دوشنبه همچنین حاکی از آن است که مقامات آمریکایی درباره توقف ارسال فرآورده های پالایش شده نفتی مثل بنزین و دیگر سوخت ها به ایران توسط شرکت های خارجی، با متحدان خود مذاکره کرده است.

ایران با آن که دارای منابع عظیم نفتی است، اما صنایع نفت ایران قادر نیست برای مصرف داخلی خود، سوخت کافی تولید کند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش می دهد که مقامات آمریکایی درباره اقدام علیه شرکت هایی که صادراتشان به ایران نزدیک به ۴۰ درصد نیاز آن کشور را تامین می کند، مذاکره کرده اند.

روز دوشنبه، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، از صحبت درباره پیشنهادات مورد بررسی پرهیز کرد اما گفت جامعه بین الملل که پاسخ مثبتی از سوی ایران دریافت نکرده، درباره گام های بعدی برای مقابله با بن بست هسته ای جمهوری اسلامی مذاکره خواهد کرد.

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در ماه مه اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی درباره ایران تلاش های دیپلماتیک را به کار می گیرد. او گفت اگر فعالیت های مشکوک هسته ای جمهوری اسلامی ادامه یابد، ایران با تحریم های بین المللی سنگین تری مواجه خواهد شد.

XS
SM
MD
LG