لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۹

کمک مالی آمریکا به پاکستان در شرایط بحرانی این کشور ادامه دارد


کمک مالی آمریکا به پاکستان در شرایط بحرانی این کشور ادامه دارد
کمک مالی آمریکا به پاکستان در شرایط بحرانی این کشور ادامه دارد

ایالات متحده به کمک به مردم پاکستان در لحظات بحرانی ادامه می دهد. ریچارد هالبروک، فرستاده ویژه آمریکا به افغانستان و پاکستان، در دیدار اخیرش از پاکستان توضیح داد که چگونه ایالات متحده ۱۵۶ میلیون دلار دیگر از بیش از ۳۶۰ میلیون دلاری را که از اوت گذشته تعهد کرده است مصرف خواهد کرد. از این پول برای کمک به کسانی که در جریان حملات دولت علیه تندروهای طالبان ناچار شدند خانه هایشان را ترک کنند، استفاده می شود.

ایالات متحده تا کنون از ماه مه، بیش از ۱۱۳ میلیون دلار برای فراهم آوردن غذا، سرپناه، تدارکات پزشکی و درمانی، ژنراتور و کمک های دیگر برای خانواده های آواره، در اردوگاه ها و در جوامع میزبان خرج کرده است.

هالبروک گفت از این پول برای تأمین نیازهای کسانی که هنوز در اردوگاه ها و جوامع میزبان زندگی می کنند، و کمک به بازگشت خانواده ها، در حالی که خانه ها و جوامع خود را بازسازی می کنند، استفاده خواهد شد. چهل و پنج میلیون دلار برای بازسازی تأسیسات زیر بنایی مانند سیستم های آبرسانی، تأسیساست بهداشتی، مدارس، راه ها و پل ها در استان سرحد شمال غربی به مصرف خواهد رسید. در هر کجا که امکان پذیر باشد، از کارگران و منابع محلی استفاده خواهد شد. بیست میلیون دلار اضافی برای بازسازی مدارس در سراسر بونِیر، دیر، و سوات بکار خواهد رفت.

همچنین در بخش های آسیب دیده استان، ۳۰ میلون دلار برای ترمیم تأسیسات اساسی کوچک، از قبیل جاده های محلی و سیستم های آبیاری بکار خواهد رفت، در حالی که به ۲۵ میلیون نفر کمک خواهد شد خانه ها و زندگی شان را باز سازی کنند. در بونیر و سوات، ۱۰ میلیون دلار برای اجرای برنامه های کشاورزی و تهیه واحد های بهداشتی متحرک به مصرف خواهد رسید.

کمیسر عالی آوارگان و پناهجویان وابسته به سازمان ملل متحد ۲۵ میلیون دلار برای تأمین ینازهای اولیه مردم، و کمک به خانواده ها در بازگشت به مناطق مسکونی شان دریافت خواهد کرد. کمیته بین المللی صلیب سرخ ۱۲ از میلیون دلار کمک آمریکا برای یاری دادن خانواده ها در بازگشت به خانه هایشان استفاده خواهد کرد.

ریچارد هالبروک گفت: دولت اوباما متعهد است از پاکستان و مردم آن در این زمان پیچیده و چالش برانگیز حمایت کند.

XS
SM
MD
LG