لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

چند خبر در ارتباط با جانباختگان و بازداشت شدگان در ايران


عبدالحسين روح الامينی: محسن ما ديگر بر نمی گردد ولی محسن های مردم را بايد دريافت

عبدالحسين روح الامينی می گويد از پيگيری حق فرزندش محسن، و کسانی که آنها را محسن های ديگر مردم خوانده صرف نظر نخواهد کرد. آقای روح الامينی از مشاوران انتخاباتی محسن رضايی در گفتگويی با پرس تی وی تاکيد کرده است: محسن ما ديگر بر نمی گردد. ولی محسن های مردم را بايد دريافت. آقای روح الامينی در ادامه همچنين بر پايبندی خود به نظام جمهوری اسلامی تاکيد کرد و گفت نبايد آنچه را که بی عرضگی ها، ناتوانی ها، و سوء تدبيری های برخی خواند به حساب نظام گذاشت. مشاور محسن رضائی همچنين تاکيد کرده است که پيگيری او از روند مرگ فرزندش به گفته ی او متفاوت و قانونی خواهد بود. محسن روح الامينی، ٢٥ ساله، در تجمعات روز هجدهم تير در تهران بازداشت شده بود. با اينکه مسؤلان به خانواده او گفته بودند فرزندشان به زودی آزاد می شود، اما در نهايت به آنها اطلاع دادند که او جان خود را از دست داده است.

جعفرپناهی و مهرناز محمدی در مراسم ٤٠ اُم کشته شدگان اخير در بهشت زهرا بازداشت شدند

در جريان تجمعات و اعتراضات روز پنجشنبه، دو فيلمساز سرشناس نيز همراه با چندين نفر ديگر بازداشت شدند. جعفرپناهی و مهرناز محمدی در مراسم ٤٠ اَم کشته شدگان اخير در بهشت زهرا حضور يافته بودند. به گزارش خبرگزاری فرانسه همسر و دختر آقای پناهی نيز همراه او بازداشت شدند. با اين حال چند ساعت پس از دستگيری اين فيلمسازان گزارش هايی مبنی بر آزادی آنها منتشر شد که هنوز تأييد نشده است. جعفر پناهی فيلم های متعددی همچون بادکنک سفيد، آفسايد و دايره ساخته است. نمايش فيلم دايره که نگاهی انتقادی به شرايط زنان در جمهوری اسلامی دارد در ايران ممنوع شده است. خانم مهرناز محمدی نيز سازنده فيلم زنان بدون سايه است.

حجه الاسلام سليمانی از اعضای مجمع محققين و مدرسين حوزه علميه قم بازداشت شد

ادوارنيوز روز پنجشنبه، از بازداشت حجه الاسلام سليمانی از اعضای مجمع محققين و مدرسين حوزه علميه قم خبرداد. به گزارش اين سايت، آقای سيلمانی که به همراه با ايت الله موسوی تبريزی در بهشت زهرا حضور پيدا کرده بود، توسط نيروهای امنيتی بازداشت شده است

XS
SM
MD
LG