لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۷

انتقاد شديد محمد خاتمی از رفتار مسؤلين جمهوری اسلامی ايران با بازداشت شدگان اخير


محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران روز پنجشنبه روند برخورد و نگهداری از بازداشت شدگان اخیر را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

رئیس جمهوری پیشین ایران در ملاقاتی با اعضای فراکسیون خط امام در مجلس، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست در مورد شرایط بازداشت شدگان و روند انتخابات اخیر تحقیق کنند.

آقای خاتمی در این ملاقات تأکید کرد: «کافی نيست که گفته شود يک بازداشتگاه غير استاندارد تعطيل شد. آقای خاتمی گفت غير استاندارد يعنی چه؟ يعنی مثلا هواکش آن درست نبود يا دستشويی ها تميز نبوده است؟» رییس جمهوری پیشین ایران گفت «خير!جنايتهايی رخ داده است.»

آقای خاتمی افزود رفتارهايی با جوانان، زنان و مردان صورت گرفته که وقتی در زندانهای بيگانگان صورت می گيرد همه بر آشفته می شوند.

محمد خاتمی همچنین در سخنان خود تأکید کرد: «آزادی بازداشت شدگان اخیر کافی نیست. باید با عاملان این اقدام ها برخورد قانونی شده و حقوقی که مورد تعدی قرار گرفته است جبران شود.»

به گزارش رسانه های داخلی ايران تا کنون دستکم ۴ نفر از افراد بازداشت شده در تظاهرات ِ پس از انتخابات ریاست جمهوری، در زندان جان خود را از دست داده اند. بر روی برخی از اجساد این افراد آثار شکنجه دیده شده است.


XS
SM
MD
LG