لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

احمدی نژاد می گوید بین او  و  رهبر جمهوری اسلامی اختلافی وجود ندارد


رییس جمهوری اسلامی ایران این نظر را که ببن او و آیت الله خامنه ای شکاف افتاده است تکذیب می کند.

پس از اختلاف علنی آنها بر سر برکناری معاون اول ریاست جمهوری، احمدی نژاد روز جمعه در سخنانی مناسبات خود با آیت الله خامنه ای را به روابط بین پدر و پسر تشبیه کرد.

در حالی که معترضین همچنان به زیر سئوال بردن مشروعیت انتخاب دوباره احمدی نژاد ادامه می دهند، رییس جمهوری محافظه کار با انتقادهای طرفداران افراطی خود نیز روبرو شده است.

منتفدین نسبت به وفاداری احمدی نژاد به رهبر، پس از آن که خامنه ای دستور برکناری اسفندیار رحیم مشایی را صادر کرد اما احمدی نژاد اجرای آنرا به تاخیر انداخت، ابزار تردید کرده اند.

مشایی سال پیش زمانی که گفت ایران با مردم اسراییل دوست است جنجالی براه انداخت. احمدی نژاد او را از معاونت برکنار کرد اما بعنوان رییس دفتر ریاست جمهوری برگزید.

پیشتر، در روز پنجشنبه، هزاران معترض دستور دولت برای ممنوعیت برگزاری آیین های یاد بود کشته شدگان در خشونت های پس از انتخابات را نادیده گرفتند. پلیس برای متفرق ساختن نزدیک به ۲ هزار نفر در مصلای تهران به باتون و گاز اشک آور متوسل شد.

مخالفان سیاسی احمدی نژاد و برخی از حامیان محافظه کار او رفتار با معترضین زندانی را، که برخی از آنها در بازداشت جانسپرده اند، محکوم کرده اند.

روز پنجشنبه، محمد خاتمی رییس جمهوری سابق چنین رفتاری را محکوم کرد و گفت علیه بازداشت شدگان جنایت هایی صورت گرفته است.
XS
SM
MD
LG