لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۳

دو عکاس ایرانی به ارتباط با یک جنبش مخالف جمهوری اسلامی متهم شدند


خبرگزاری رسمی ایران می گوید دوعکاس که در اوایل ماه جاری بازداشت شدند، به داشتن ارتباط های جدید با یک جنبش نامشخص که خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی است، متهم شده اند.

در گزارشی هکه روز چهارشنبه انتشار یافت گفته می شود دو عکاس - مجید سعیدی و ساتیار امامی - عکس هایی از شورش های تهران را برای رسانه های خارجی می فرستادند.

پیشتر، سخنگوی دادگستری ایران گفت سعید حجاریان، یک اصلاح طلب برجسته که در جریان ناآرامی های پس از انتخابات بازداشت شد، آزاد می شود.

او روز چهارشنبه در تهران گفت، آزادی حجاریان در پی دستور محمود هاشمی شاهرودی رییس قوه قضاییه در شتاب بخشیدن به رسیدگی به پرونده های اصلاح طلبان بازداشت شده صورت می گیرد.

روز سه شنبه، مقامات جمهوری اسلامی ۱۳۰نفر از بازداشت شدگان را به قید قرار آزاد کردند. یک قانونگذار در تهران می گوید ۲۵۰نفر دیگر در بازداشت بسر می برند و با اتهاماتی جدی تر از کسانی که آزاد شدند، روبرو هستند.
رسانه های ایران می گویند در روزهای آینده ۲۰معترض محاکمه خواهند شد، آنها به چندین اتهام از جمله حمل اسلحه و نارنجک متهم هستند.

فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و دیگران بعنوان بخشی از سرکوب اعتراضات ناشی از انتخابات ریاست جمهوری در ۲۲خرداد بازداشت شدند. مخالفان سیاسی می گویند در رای گیری تقلب شد، اما مقامات می گویند انتخاب دوباره احمدی نژاد عادلانه بود.


XS
SM
MD
LG