لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

جسد امیرجوادی فر و محسن روح الامینی به خانواده هایشان تحویل داده شد


روزنامه اعتماد چاپ تهران در شماره روز یکشنبه خود از کشته شدن امیرجوادی فر در زندان خبرداد که در جریان اعتراضات روز ۱۸ تیر دستگیر شده بود.

روزنامه اصلاح طلب اعتماد اعلام کرد مسئولان به خانواده جوادی فر، دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد قزوین، اطلاع داده بودند که پیکر او را صبح روز یکشنبه تحویل بگیرند.

روزنامه سرمایه چاپ تهران نیز از تحویل جسد امیر جوادی فر به خانواده او و برگزار مراسم دفن در روز دوشنبه خبر داده بود.

به گزارش روزنامه اعتماد امیر جوادی فر، دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد قزوین روز ۱۸ تیر به علت شکستگی بینی و دست به بیمارستان منتقل شد و بعد از دریافت معالجات اولیه دستگیر و زندانی شد اما درباره علت مرگ او مانند بسیاری دیگر از قربانیان خشونت های اخیر، جزییاتی در دست نیست.

این در حالی است که پیشتر، جسد محسن روح الامینی جوان ۲۵ ساله ای که او نیز در زندان جان باخته است تحویل خانواده او شد.

محسن، فرزند عبدالحسین روح الامینی است که در دوران انتخابات ریاست جمهوری ایران از مشاوران محسن رضایی بود که در جریان اعتراضات ۱۸ تیر در تهران بازداشت شده بود.

عبدالحسین روح الامینی از آغاز دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد مدیریت انستیتو پاستور ایران را نیز به عهده دارد.

تظاهرات ۱۸ تیر امسال به مناسبت دهمین سالگرد سرکوب جنبش دانشجویی سال ۱۳۷۸ در اطراف دانشگاه تهران برگزار شد که نیروهای امنیتی با برخورد مانع از برگزاری مسالمت آمیز آن شدند.

با انتشار تدریجی خبر درگذشت دستگیر شدگان در نا آرامی ها و پخش عکس های آنان، نگرانی در مورد سرنوشت سایر بازداشتی ها شدت گرفته و حتی از سوی برخی چهره های محافظه کار حامی دولت نیز مطرح شده است.

بنا بر آمارهای رسمی در جریان تحولات پس از انتخابات بحث انگیز ریاست جمهوری در ایران، دست کم ۲۰ نفر کشته و صدها نفر بازداشت شده اند. گروه ها و سازمان های مدافع حقوق بشر معتقدند شمار کشته ها و بازداشت شدگان بسیار بیش از این باشد.

XS
SM
MD
LG