لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

محمود احمدی نژاد وزیر اطلاعات را برکنار کرد


مسئولان در دفتر ریاست جمهوری اسلامی ایران می گویند محمود احمدی نژاد، غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی را برکنار کرده است. دفتر ریاست جمهوری اسلامی گزارش رسانه های ایران مبنی بر این که دو وزیر دیگر کابینه برکنار شده اند را رد کرد.

دفتر محمود احمدی نژاد دلیلی برای برکناری آقای اژه ای از سمت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اعلام نکرده است اما گزارش ها حاکی از آن است که غلامحسین محسنی اژه ای از منتقدان انتصاب اسفندیار رحیم مشایی به سمت معاونت اول ریاست جمهوری اسلامی بوده است.

رحیم مشایی دو روز پیش، به دنبال فرمان آیت الله علی خامنه ای به محمود احمدی نژاد مبنی بر عزل او، از سمت معاونت اولی ریاست جمهوری استعفا داد.

چهره های محافظه کار و اصولگر،ا رحیم مشایی را به دلیل آن که مردم ایران را دوست تمامی مردم جهان از جمله مردم اسراییل دانسته بود مورد انتقاد قرار داده بودند.

محمود احمدی نژاد اکنون آقای رحیم مشایی را به سمت مشاور و رییس دفتر ریاست جمهوری منصوب کرده است.

پیشتر در روز یکشنبه رسانه های ایرانی از جمله تلویزیون جمهوری اسلامی اعلام کردند که محمود احمدی نژاد علاوه بر محسنی اژه ای، محمد حسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی را نیز برکنار کرده است.

دفتر محمود احمدی نژاد این اخبار را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG