لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۳

محمود احمدی نژاد سه وزیر کابینه را برکنار کرد


به گزارش رسانه های ایرانی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه سه وزیر کابینه خود را برکنار کرد.

تلویزیون جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، غلامحسین محسنی اژه ای وزیر اطلاعات، محمد حسین صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی از پست های خود برکنار شده اند.

بنا به گزارش ها دست کم یکی از این سه وزیر به خاطر انتقاد از محمود احمدی نژاد برای انتصاب اسفندیار رحیم مشایی به سمت معاونت اولی خود، عزل شده است.

از سوی دیگر به نوشته خبرگزاری مهر بنابر برخی گزارشات تایید نشده دکتر کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی نیز امروز با حکم رئیس جمهور برکنار شده اند. خبرگزاری مهر می نویسد این اخبار هنوز رسمی تائید نشده اند.

آقای رحیم مشایی دو روز پیش، به دنبال فرمان آیت الله علی خامنه ای به محمود احمدی نژاد مبنی بر عزل او، از سمت معاونت اولی ریاست جمهوری استعفا داد.

چهره های محافظه کار واصولگرا رحیم مشایی را به دلیل آن که مردم ایران را دوست تمامی مردم جهان از جمله مردم اسرائیل دانسته بود مورد انتقاد قرار داده بودند. محمود احمدی نژاد اکنون آقای رحیم مشایی را به سمت مشاور و رئیس دفتر ریاست جمهوری منصوب کرده است.

محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی علاوه بر همفکری پیوندهای خانوادگی نیز دارند زیرا دختر آقای رحیم مشایی با پسر آقای احمدی نژاد ازدواج کرده است.

XS
SM
MD
LG