لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

هیلاری کلینتون: تقویت مشارکت استراتژیک بین ایالات متحده و هند یک هدف عمده سیاست آمريکا است


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمريکا می گوید تقویت مشارکت استراتژیک بین ایالات متحده آمريکا و هند، یک هدف عمده سیاست آمريکا است. او که در جمع مقامات و رهبران جامعه مدنی هند سخن می گفت اظهار داشت ایالات متحده بر آن است همکاری بین دو کشور را در حوزه های گوناگون، از رشد اقتصادی و توسعه، تا تغییر آب و هوا، آموزش و مراقبت های بهداشتی، ممنوعیت گسترش تسلیحات اتمی و مقابله با تروریسم، تقویت کند.

هیلاری کلینتون در دیداری با رهبران بازرگانی هند بر تعهد ایالات متحده به کار با شریکان هندی خود برای گسترش توانگری و کامیابی در جوامع هر دو کشور بار دیگر تایید گذاشت. او گفت "کاهش فقر، که می دانم یک هدف اصلی برای دولت هند و مردم هند است، موضوعی است که ما آماده هستیم از هر طریق به آن کمک کنیم."

خانم کلینتون به دانشمندان هندی گفت ایالات متحده می خواهد برای نبرد با گرسنگی جهانی، و یافتن یک انرژی پاک و بادوام برای آینده از نزدیک با هند کار کند.

وزیر امور خارجه آمريکا در دیداری از بنای یادبود قربانیان حملات تروریستی نوامبر گذشته در مومبای گفت این حملات بی معنا، مانند حملات ۱۱ سپتامبر در آمريکا و بمب گذاری های اخیر در جاکارتا، پایتخت اندونزی، "یاد آور دردناک این موضوع است که تهدید چنین افراط گرایی خشن هنوز بسیار واقعی است". او گفت: " تهدید، جهانی است، آنارشیستی است، و باید متوقف شود."

خانم کلینتون گفت: "ایالات متحده برای مقابله با این افراط گرایان و شکست دادن آنها، با دولت هند، و ملت های دیگر و مردمی که در جستجوی صلح و امنیت هستند کار خواهد کرد. و ما تمام توان خود را برای بوجود آوردن جهانی پر از فرصت بکار خواهیم گرفت، جهانی که در آن فضای بیشتری برای پیشرفت، صلح و کامیابی ، و جای کمتری برای ناشکیبایی، خشونت و نفرت، وجود داشته باشد.

وزیر امور خارجه آمريکا گفت: "پرزیدنت اوباما و من بر این باوریم که ما وارد عصر حتی امیدبخش تری از مناسبات با هند می شویم، و در انتظاریم برای گسترش و تعمیق مشارکتمان کار کنیم."

XS
SM
MD
LG