لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۴

نتانياهو تشکيل جبهه بين المللی عليه ايران را تدارک می بيند


* نتانياهو مجددا ايران را تهديدی عليه اسرائيل، منطقه و صلح معرفی کرد

عرب نيوز زير عنوان "نخست وزيراسرائيل ميخواهد شبح اتمی ايران را در سطحی جهانی بزرگتر کند" می نويسد بنجامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل روز چهارشنبه گفت وی در پی شکل بخشيدن به جبهه ای بين المللی عليه ايران، و برنامه اتمی آن است.

عرب نيوز می نويسد نتانياهو در يک جلسه تبادل نظر در کنست (پارلمان اسرائيل) که (حزب) کاديما ترتيب داده بود، گفت آمريکا و جامعه بين المللی رويکردی قوی تر به ايران را شروع کرده اند.
عرب نيوز می نويسد وی گفت در مورد امنيت قبل از انتخابات گفتم و اکنون هم دوباره ميگويم

مشکل اصلی ما، تهديد ايران عليه ما، عليه منطقه، و عليه صلح است.

* اسرائيل از برزيل برای متوقف کردن برنامه اتمی ايران کمک خواست

جروسلام پست زير عنوان "وزير امورخارجه اسرائيل ميگويد برزيل می تواند به متوقف ساختن برنامه اتمی ايران کمک کند" می نويسد اويگدور ليبرمن وزير امورخارجه اسرائيل روز چهارشنبه با رئيس جمهوری برزيل ملاقات کرد و خواستار آن شد که اين بزرگترين کشور آمريکای لاتين از نفوذ خود برای کمک به متوقف ساختن برنامه اتمی ايران استفاده کند.

جروسلام پست می نويسد وی پس ازملاقات با لوئيز ايناسيو لولا داسيلوا رئيس جمهوری برزيل گفت من فکر می کنم برزيل بيشتر از هر کشوری می تواند برای متقاعد ساختن ايران به متوقف کردن برنامه اتمی اش، و نيز متقاعد ساختن فلسطينی ها به شروع مذاکراتی مستقيم، کمک کند.

جروسلام پست می نويسد ليبرمن يادآوری کرد که برزيل با کشورهای مسلمان و اسرائيل مناسباتی خوب دارد.

جروسلام پست می نويسد سفر ده روزه ليبرمن به چهار کشور آمريکای جنوبی با هدف متوقف ساختن نفوذ ايران در آن منطقه ، و احتمالا ورای آن، انجام گرفته است.

جروسلام پست می نويسد سيلوا پس از ملاقاتی يک ساعته با ليبرمن اظهار نظری نکرد اما سلسو آموريم وزير امور خارجه برزيل گفت قانون اساسی برزيل تسليحات اتمی را منع کرده است و ما اميدواريم کشورهای ديگر نيز فقط برای مقاصد صلح آميز سراغ تخقيقات اتمی بروند.

* آزمايش موشک رهگير اسرائيل درشليک فرضی موشک ايران عقيم ماند

واشنگتن پست زير عنوان "آزمايش های دفاع موشکی اسرائيل نا تمام ماند" می نويسد مقامات دفاعی اسرائيل روز پنجشنبه گفتند آزمايش های يک سيستم دفاع موشکی، که هدف آن ايجاد سپری برای دفاع از اسرائيل در مقابل حمله ايران است، هفته گذشته، در سه مورد به سبب نقايص فنی مختلف، عقيم و ناتمام ماند.

واشنگتن پست می نويسد به گفته اين مقامات، روز چهارشنبه، در آخرين اقدام ، يک موشک تکميل شده Arrow2 در ساحل کاليفرنيا به آزمايش گذاشته شد، اما بروز نقص فنی در ارتباط ميان موشک و رادار، مقامات دفاعی آمريکا را بر آن داشت که آزمايش را پيش از شليک موشک رهگير متوقف کنند.

واشنگتن پست می نويسد Arrow بخشی از يک سيستم چند منظوره دفاع موشکی است که اسرائيل برای محافظت از خود در مقابل انواع حملات موشکی، از راکت هائی با برد کوتاه گرفته، که از لبنان و نوار غزه شليک ميشوند، تا تهديد هائی دورتر، از ايران، به آزمايش گذاشته است.

واشنگتن پست می نويسد شلومو درور، سخنگوی وزارت دفاع اسرائيل، ميگويد آزمايش هائی که اسرائيل قبلا در سال جاری در مورد سيستم Arrow در اسرائيل انجام داد بسيار موقفيت آميز بود. درور گفت آزمايش ها در آمريکا با اين هدف برنامه ريزی شده بود که انجام آنها را در بردی طولانی تر از برد ممکن در اسرائيل امکان پذير ميکند.

* ايران علل نقص فنی در آزمايش موشکی اسرائيل را با خوشحالی بررسی ميکند

هاآرتض زير عنوان "ايران می تواند ازناکامی دفاع موشکی اسرائيل شادمانی کند" می نويسد به رغم تلاش گردانندگان سيستم دفاع موشکی Arrow در اسرائيل برای نشان دادن آزمايش ناموفق چهارشنبه شب به عنوان موفقيتی نسبی، واقعيت آن است که اين يک ناکامی عمده بود.

هآرتض می نويسد در اين آزمايش، هدف يک موشک مشابه موشک های شهاب ۳ ايران بود، که هزار کيلومتر برد دارند، و اين برد بيش از دو برابر برد لازم برای رسيدن به اسرائيل است.

هآرتض می نويسد پرتاب موشکی جعلی از يک هواپيماری باری هرکولس بخشی از آزمايش بود که رادار سيستم Arrow بايد آن را کشف ميکرد. اطلاعات در اين زمينه به مرکز زمينی کنترل و مديريت نبرد منتقل شد، اما از آنجا که تمامی شرايط لازم برای شليک موشک رهگير Arrow تحقق پيدا نکرد دستور داده شد شليک لغو شود.

هاآرتض می نويسد نقايص فنی مانع از انجام اين آزمايش به دقت در ايران بررسی خواهد شد و شکی وجود ندارد که مسئول برنامه های موشکی در تهران اين بررسی را با رضايت کامل انجام خواهد داد.

XS
SM
MD
LG