لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

موسوی: اگر از همه بازداشت ‌شدگان هم اعتراف بگیرند باز هم افکار عمومی اعترافها را قبول نمی ‌کند


در پی سخنان روز چهارشنبه غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی که اعلام کرد اعترافات بازداشت شدگان از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد، میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات گفت اگر از همه بازداشت‌شدگان هم اعتراف بگیرند، باز هم افکار عمومی، اعترافها را قبول نمی ‌کند.

آقای موسوی، روز گذشته در دیدار با فعالان عرصه مطبوعات گفت مردمِ ایران نسبت به دخالت خارجیها حساس هستند و برخی افراد می خواهند، با استفاده از ترفندهایی، جنبش سبز مردم را به بیگانگان متصل کنند.

نخست وزیر دوران جنگ ایران و عراق، ضمن تاکید دوباره بر اینکه در انتخابات اخیر تخلف صورت گرفته، گفت مسئله انتخابات اخیر باید بطور دائم به بحث گذاشته شود و این امر یک ضرورت ملی است.

به گفته میرحسین موسوی هیچ ‌کس نباید فراموش کند که دولت محمود احمدی نژاد در چه فرآیندی شکل گرفته است.

میرحسین موسوی همچنین گفت به دنبالِ تدوینِ منشوری هستیم که تمامِ ظرفیت‌های مغفولِ قانون اساسی، توانِ اجرایی شدن پیدا کنند، اما فضایی که این منشور قرار است در آن منتشر شود، فضایی است که حتی آقای رفسنجانی را تحمل نمی کند. به گفته میرحسین موسوی، با این شرایط، جامعه به سمت نظامی ‌تر شدن و امنیتی ‌تر شدن پیش خواهد رفت که هیچ ‌کس از این مساله استقبال نخواهد کرد.

در همين حال مهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات، خواستار رسیدگی به امور خانواده های افرادی شد که در روز های پس از انتخابات، کشته و یا مفقود شده اند و خبری از آنها در دست نیست.

به گزارش سایت حزب اعتماد ملی، قرار است نمایندگانی برای پیگیری مسائل خانواده های جانباختگان اخیر از سوی مهدی کروبی و میرحسین موسوی تشکیل شود. این دو نامز از کشته شدگان اخیر با عنوان شهدا یاد می کنند اما مسوولان نیروی انتظامی می گویند آنها اغتشاشگر بودند

XS
SM
MD
LG