لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۶

چند خبر از مطبوعات ايران


محمد رضا باهنر نماينده مجلس: در فضای امنيتی نقل و نبات پخش نمی‌كنند

اعتماد ملی در شماره روز چهارشنبه خود به نقل از محمد رضا باهنر، نماينده مجلس می نويسد: در فضای امنيتی نقل و نبات پخش نمي‌كنند. اعتماد ملی می نويسد: اين روزها روزنامه‌های اصلاح‌طلب برای توليد مطلب و مصاحبه وضعيت ناگواری دارند، زيرا اصلاح‌طلبانی كه به زندان نرفته‌اند برای آنكه مشكلی برايشان پيش نيايد حاضر به مصاحبه نمي‌شوند و اصولگرايان نيز برای آنكه آنها را نزديك به موسوی و كروبی نخوانند، مطبوعات اصلاح‌طلب را بايكوت مي‌كنند. در اين وانفسا كه افراد هر جناح از ترس و نگرانی لب به سخن نمي‌گشايند، گفت‌وگو با محمدرضا باهنر غنيمت است. در ادامه اعتماد ملی مصاحبه خود با اين نماينده مجلس را منتشر کرده است.

ليگ برتر فوتبال ايران در رده سی وهفتم جهان و هفتم آسيا قرار گرفته است

اعتماد در صحفه نخست خود گزارشی دارد با عنوان: ايران پايين تر از سوريه و مالزی. اعتماد مينويسد: فدراسيون جهانی تاريخ و آمار فوتبال تازه ترين رده بندی ليگ های فوتبال در سرتاسر جهان را اعلام کرد که براساس اين رده بندی «ليگ برتر» ايران در رده سی وهفتم جهان و هفتم آسيا قرار گرفته است. اگر اين نکته را فراموش نکنيم که در رده بندی تيم های ملی جهان، ايران رتبه ٥٨ را به خود اختصاص داده، سی وهفتم بودن ليگ ايران نتيجه نامطلوبی محسوب نمی شود. اما جايگاه ليگ برتر ايران در بين ليگ های آسيايی تعجب برانگيز است. ايران پس از ژاپن، عربستان، ازبکستان، مالزی، کره جنوبی و سوريه از نگاه فدراسيون جهانی تاريخ و آمار هفتمين ليگ آسيا است.

آيا ادعای تقلب در انتخابات قابل دفاع است؟

کيهان، در صحفه نخست خود مقاله ای دارد با عنوان: تناقض های انتخاباتی ميرحسين موسوی، آيا ادعای تقلب قابل دفاع است؟ اين مقاله با قلم مسعود رضائی وخطاب به مير حسين موسوی نوشته شده است. در اين مقاله نويسنده مروری کرده به نامه ای که مير حسين موسوی ٣٠ ام خرداد به شورای نگهبان نوشت و نويسنده با تاکيد بر اينکه در مقام و موقعيت اثبات و رد صحت انتخابات نيست به برخی از موارد ذکر شده توسط آقای موسوی پاسخ داده است. رضائی به بخشی از نامه موسوی اشاره کرده که در آن آمده: «تسليم اين صحنه آرايی خطرناك نخواهم شد» او می نويسد: جناب آقای مهندس موسوي! آيا اين بيانيه شما جز اين معنا را دارد كه مسئولان را تهديد می كنيد تا آرای انتخابات را مطابق ذهنيت جنابعالی اعلام نمايند؟ و آيا به من حق می دهيد از اين بيانيه شما چنين نتيجه بگيرم كه اگر تهديدات و خط و نشان كشيدن های شما كارگر می افتاد، و اعلام آرا به صورتی كه شما پيروز انتخابات معرفی می شديد، صورت می گرفت، همچنان راه را برای عبور از «تخلفات روز رأی گيری و روزهای قبل از آن» باز گذاشته بوديد و سلامت انتخابات را هم به رسميت می شناختيد؟ آيا اگر چنين برداشت كنم كه جنابعالی به استفاده ابزاری از اين تخلفات دست زديد، به بيراهه رفته ام؟

مجازات ١١ بار قصاص واعدام

روزنامه ايران در گزارشی در صفحه نخست خود از مجازات ١١ بار قصاص واعدام برای اشخاصی که شکارچی زنان می خواند خبر داده است. روزنامه ايران در اين گزارش به محاکمه سه برادر مسافربر:عليرضا- ٣٣ ساله- حميدرضا- ٢٦ ساله- و امير- ٢٤ ساله- پرداخته است. دادگاهی در وارمين اين برادران را به جرم، قتل، تجاوز، آدم ربايی و سرقت زنان به شلاق، زندان و اعدام محکوم کرده است.


٧۵ درصد ساختمان های کشور نيازمند مقاوم سازی است

روزنامه سرمايه گزارشی دارد با عنوان ٧٥ درصد ساختمان های کشور نيازمند مقاوم سازی است. سرمايه به سخنان محمدحسن مقيمی رئيس کميسيون عمران مجلس در همايش ملی ساختمان اشاره کرده که گفته است «١٥ميليون واحد مسکونی از ٢٠ ميليون واحد مسکونی موجود در کشور بايد نوسازی شود.» در ادامه سرمايه از سخنان مهدی چمران رئيس شورای شهر تهران نيز نوشته است. چمران تاکيد کرده است «هويت يک ملت در معماری و فرهنگ آن کشور است ... دوران سلجوقی شکوفايی معماری ايران بود که در دوران صفويه اين معماری به اوج خود رسيد اما متاسفانه در حال حاضر کشور ما از فقر هويت و معماری ايران اسلامی رنج می برد و ساختمان هايی ساخته می شود که به هويت معماری ايران اسلامی توجه خاصی نشده است.»

یک انبار بزرگ جعبه در شرق تهران آتش گرفته است

به گزارش ایلنا، خبرگزاری کار ایران یک انبار بزرگ جعبه در شرق تهران آتش گرفته است. این انبار که ٥ هزار متر مربع وسعت دارد در شهرک کاروان واقع شده است. مقام ها تاکنون علت این حریق را اعلام نکرده اند. اما آقای ثانی، معاون عملیات منطقه ٢ آتش نشانی، که فرماندهی عملیات روز سه شنبه را بر عهده داشت در گفتگو با ایلنا گفته است: آتش سوزی به کنترل در آمده و از سرایت آن به انبارها و کارگاه های اطراف محل حادثه جلوگیری شده است. بنا به گزارش ها صدمه ای به شهروندان وارد نشده و تنها یک آتش نشان دچار جراحات سطحی شده است.

تشکیل سه کمیته ویژه برای مقابله با کشند سرخ

ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از یکی از مدیران سازمان حفاظت از محیط زیست، از تشکیل سه کمیته ویژه برای مقابله با کشند سرخ خبر داده است. مهندس صدیقی مدیرکل دفتر اکوبیولوژی سازمان محیط زیست گفته است: در هفته گذشته تراکم کشند قرمز در منطقه بندرعباس، قشم و هرمز افزایش یافته است. او تاکید کرده است که قرار است کمیته های علمی، آموزش و اطلاع رسانی، و اجرایی برای مقابله با این پدیده تشکیل شود. کشند سرخ پدیده ای ناشی از رشد جلبک است که تهدیدی علیه جانوران دریایی محسوب می شود.

XS
SM
MD
LG