لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۶

محمد حسين فضل الله گفت انتظار ندارد آمريکا يا اسرائيل حمله نظامی عليه ايران انجام دهند


محمد حسين فضل الله روحانی لبنانی روز دوشنبه گفت انتظار ندارد غرب حمله نظامی عليه ايران انجام دهد.

***

محمد حسين فضل الله، يکی از بلندپايه ترين روحانيون شيعه در لبنان روز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری رويترز اعلام کرد که انتظار ندارد اسرائيل و يا آمريکا اقدام نظامی عليه ايران انجام دهد چرا که هر حمله ای به ايران منجر به نابودی منطقه می شود.

آقای فضل الله گفت «فکر نمی کنم آمريکا و يا اسرائيل قصد حمله به ايران را داشته باشند زيرا شرايط کنونی جهان اجازه حمله نظامی به کشور ديگری را نمی دهد. همچنين، هر حمله ای به ايران منجر به نابودی تمام منطقه می شود.»

هفته گذشته آقای فضل الله آمريکا را متهم به دست داشتن در اعتراض ها به نتيجه انتخابات اخير ايران کرد. محمد حسين فضل الله گفته بود که هدف آمريکا از اين اقدام ايجاد شکاف عميقی در جمهوری اسلامی است. به گفته وی پس از رويدادهای ايران، منطقه وارد مرحله جديدی شده است.

آقای فضل الله رهبر معنوی سابق حزب الله لبنان است که از حمايت ايران برخوردار است.

محمد حسين فضل الله همچنين در سخنان روز دوشنبه خود، سياست های باراک اوباما رئيس جمهوری آمريکا در منطقه را مورد انتقاد قرار داد و گفت که سياست های اوباما اميد مردم منطقه را از بين برده است.

آقای فضل الله گفت «ما معتقديم که پرزيدنت اوباما اميدهای ما را به نااميدی کشانده و کاری کرده که فکر کنيم از طريق حاميان اسرائيل، تحت فشار است. او فردی نيست که طرحی روشن برای صلح داشته باشد.»

روحانی لبنانی، همچنين از فلسطينی ها خواست گفتگو با اسرائيلی ها را متوقف کنند و گفت «من به فلسطينی ها توصيه می کنم که مذاکرات با اسرائيلی ها را متوقف کنند زيرا تاريخ مذاکرات با اسرائيل نشان داده است که هيچ سودی برای فلسطينی ها در بر نداشته است بلکه بالعکس نوعی فشار بر فلسطينی ها را افزايش داده است.»

پيشتر در سال جاری ميلادی پس از سخنرانی باراک اوباما در قاهره، محمد حسين فضل الله از آنچه خلوص نيت اوباما خواند، سخن گفته بود.

XS
SM
MD
LG