لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۰

همکاری بزرگ ترین استودیوی تهیه فیلم هندوستان با فیلمسازان معروف هالیوود


گزارش آنجانا پاسریچا، خبرنگارصدای آمریکا در دهلی نو

یکی از بزرگ ترین و موفق ترین استودیوهای تهیه فیلم درهندوستان آمادگی خود را برای سرمایه گذاری چند میلیون دلاری در یکی از استودیوهای هالیوود اعلام کرد.

شرکت «ریلاینس بیگ اینترتینمنت» می گوید به زودی با گذاشتن سرمایه ای بالغ بر ۳۲۵ میلیون دلار برای ساختن پنج یا شش فیلم درسال با استودیوی آمریکایی «دریم ورکز» در هالیوود همکاری خواهد کرد.

این شرکت مجهز فیلمسازی هندی سال گذشته با امضای قراردادی به عنوان شریک به استودیوی دریم ورکز که یکی از پایه گذاران آن کارگردان معروف آمریکایی « استیون اسپیلبرگ» است پیوست. در آن زمان دریم ورکز به دنبال سرمایه گذارانی بود که بتوانند درپرداخت هزینه پروژه های تازه این استودیو مشارکت داشته باشند.

ریلاینس بیگ اینترتینمت می گوید که آن ها طبق یک قرارداد امضا شده قبول کرده اند تا نقش یک «عضله اقتصادی» را برای استودیوی دریم ورکز ایفا کنند و استیون اسپیلبرگ نیز می گوید که این همکاری با ریلاینس می تواند درهای تازه ای را بر آینده فیلمسازی در استودیوی دریم ورکز باز کند.

فیلم هایی که توسط این شرکت هند– آمریکایی ساخته خواهد شد با شرکت مطرح ترین و نام آورترین ستارگان هالیوود و از نوع فیلم های تجارتی و سرگرم کننده خواهد بود. نخستین فیلم از محصولات مشترک این دو شرکت نیز قرار است تا سال آینده بر روی پرده سینماهای جهان به نمایش درآید.

ناهاتا، یک کارشناس تجاری هندی پیش بینی می کند که در آینده ای نزدیک، استودیوهای بزرگ دیگری نیز از آمریکا برای سرمایه گذاری درفیلم هایشان به شرکت های تهیه فیلم در هندوستان مراجعه خواهند کرد: «به این صورت شرکت های تهیه فیلم هندی ابعاد بین المللی پیدا می کنند. تصور کنید که از سال آینده شما می توانید نام شرکت ریلاینس را در تیتراژ آخر فیلم ببینید. آن هم فیلمی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ. این برای ما خبر مهمی است.»

قرارداد بین ریلاینس بیگ اینترتینمت و دریم ورکز هنگامی امضا می شود که شرایط اقتصادی ناهمگون یک سال گذشته و وضعیت مالی بانک ها در آمریکا، گرفتن وام های بزرگ برای ساختن فیلم های تازه را برای استودیوهای فیلم برداری هالیوود بسیار مشکل کرده است.

تحلیل گران می گویند معامله اخیر می تواند توجه فیلمسازان بین المللی بیشتری را برای یافتن سرمایه های فیلمسازی به سوی هندوستان معطوف سازد.

کومال ناهاتا می گوید همکاری ریلاینس با هالیوود می تواند وسیله ای باشد تا هالیوود یک قدم دیگر به صنعت سینمای هندوستان معروف به بالیوود نزدیک تر شود:« این یک قدم نزدیک شدن به نوعی اتحاد و پیمان بین دو غول صنعت سینمای جهان یعنی هالیوود و بالیوود است. چیزی که ما مدت هاست آن را مورد بررسی قرار داده ایم و انتظار وقوع آن را داشته ایم. این به این معنی است که این دو می توانند به صورت شرکای واحد یک پروژه به مراتب بزرگ تر بین المللی و در سطح جهانی درآیند. از این طریق ناگهان بالیوود برای هالیوود جنبه های جدی تری از گذشته پیدا خواهد کرد.»

ستارگان، موزیسین ها و استعدادهای دیگر بالیوود با فیلم برنده اسکار میلیونر زاغه نشین اخیرا از توجه همگانی تازه ای در سطح بین المللی برخوردار شده اند.

این فیلم که توسط دنی بویل کارگردان و تهیه کننده بریتانیایی ساخته شده است توانست مایه امیدواری برای صنعت سینمای هند باشد و انتظار می رود که کارگردان های بین المللی بیشتری در آینده به سوی پروژه های مشترک هندی و هم کاری با هنرمندان معروف این کشور کشیده شوند.

XS
SM
MD
LG