لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

انتصاب رحیم مشایی به معاونت اول ریاست جمهوری انتقاد نهادهای اصولگرا را برانگیخت


روزنامه کیهان به مدیرمسئولی حسین شریعتمداری نماینده رهبر در این ارگان وابسته به حاکمیت، روز یکشنبه ۲۸ تیر اقدام احمدی نژاد در انتصاب اسفندیار رحیم مشایی را به سمت معاون اولی ریاست جمهوری «خطا» خواند و نوشت وقتی آقای احمدی نژاد در سفر اخیر خود به مشهد، رحیم مشایی را به عنوان معاون اول رئیس جمهوری معرفی کرد، موجی از حیرت آمیخته با تأسف و نگرانی بر دل رأی دهندگان به او نشست.

حسین شریعتمداری سپس از آقای احمدی نژاد می خواهد تا انتصاب رحیم مشایی به معاونت اولی ریاست جمهوری را لغو کند.

احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و یکی از روحانیون محافظه کار نیز از محمود احمدی نژاد خواسته است تا انتصاب رحیم مشایی را مورد تجدید نظر قرار دهد و گفت این اقدام برای دولت چالش زا است.

آقای احمدی نژاد روز جمعه اعلام کرد که متحد نزدیک خود اسفندیار رحیم مشایی را از سمت معاونت ریاست جمهوری و ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به معاونت اول ریاست جمهوری منصوب می کند.

آقای رحیم مشایی پارسال با گفتن این که «مردم ایران دوست مردم اسرائیل هستند» و برگزاری مراسمی که گفته شد طی آن به قرآن بی احترامی شده، موجب عصبانیت افراد و ارگان های محافظه کار دولتی شده بود.

محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی، علاوه بر همفکری پیوندهای خانوادگی نیز دارند چرا که یک سال پیش دختر آقای رحیم مشایی و پسر محمود احمدی نژاد ازدواج کردند.

XS
SM
MD
LG