لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۸

هاشمی رفسنجانی برای مذاکره با علما در خصوص مسائل جاری کشور به مشهد سفر كرد


آيت‌ الله هاشمی رفسنجانی، رييس مجلس خبرگان رهبری عصر شنبه به مشهد سفر کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویی ایران، ایسنا، آقای هاشمی در فرودگاه مشهد هدف از اين سفر را زيارت حرم امام رضا و ديدار با علما و مسوولان استانی عنوان كرد.

خبرگزاری ایلنا نیز نوشت رئیس مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام که برای زیارت و مذاکره با علمای مشهد در خصوص مسائل جاری کشور به مشهد سفر کرده، در میان استقبال مسئولان استان خراسان رضوی وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد.

آقای هاشمی رفسنجانی یک روز پس از امامت نماز جمعه تهران به مشهد سفر می کند. او روز جمعه در دانشگاه تهران در مقام امام جمعه شهر تهران راهکارهایی بر اساس «مشورت با اعضای مجلس خبرگان» برای رفع به گفته او «بحران جاری» پیشنهاد کرد. پس از آن بسیاری از ارگان ها و چهره های نزدیک به حاکمیت از جمله محمد یزدی عضو شورای نگهبان و روزنامه کیهان او را به حمایت از «جنبش سبز» ایران متهم کردند.

آقای رفسنجانی در نماز جمعه گذشته خود را کسی خواند که «لحظه به لحظه همراه انقلاب بوده است». او سپس به نقل از آیت ‌الله خمینی گفت «مردم اگر همراه ما باشند همه چیز داریم و اگر مردم راضی نباشند» حکومت غیرممکن است. هاشمی رفسنجانی همچنین در خطبه نماز جمعه خواستار آزادی بازداشت شدگان در جریان حوادث پس از انتخابات شد و با اشاره مستقیم به صدا و سیمای جمهوری اسلامی خواستار برقراری شرایطی شد که «همه بتوانند حرفشان را بزنند».

XS
SM
MD
LG