لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

رحيم مشايی معاون اول رييس جمهوری در دولت جديد محمود احمدی نژاد خواهد بود


رحيم مشايی معاون اول رييس جمهوری در دولت جديد محمود احمدی نژاد خواهد بود

خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کرد اسفنديار رحيم مشايی، رييس فعلی سازمان گردشگری در دولت آينده محمود احمدی نژاد، به عنوان معاون اول رييس جمهوری فعاليت خواهد کرد. پس از اظهارات آقای مشايی درباره دوستی ايران با مردم اسراييل، بسياری از شخصيت های سياسی حامی دولت احمدی نژاد خواستار کنار گذاشتن آقای مشايی از هيئت دولت شده بودند. اين اظهارات با مخالفت آيت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی مواجه شد. در حال حاضر پرويز داوودی، معاون اول محمود احمدی نژاد است.

ارسال طومار به آيت الله شاهرودی برای آزادی مازيار بهاری

.بيش از يکصد خبرنگار و روزنامه نگار سرشناس بين المللی، از کشورهای مختلف جهان، با امضای طوماری، از آيت الله شاهرودی، رييس قوه قضاييه ايران، خواستند مازيار بهاری، خبرنگار ايرانی کانادايی مجله نيوزويک را آزاد کند. به گزارش پايگاه کميته ی حمايت از خبرنگاران، مازيار بهاری از داشتن وکيل محروم بوده و اتهام ها عليه وی مشخص نيست. مازيار بهاری نزديک به سه هفته پيش بازداشت شد. پس از بازداشت آقای بهاری، اعترافاتی از او منتشر شده که از نقش خبرنگاران در انجام انقلاب های مخملی سخن می گويد..

خانواده ها خواستار تحويل پيکر کشته شدگان حوادث اخير

خانواده شماری از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات، از مقامات ايران خواستند تا پيکر کشته شدگان حوادث اخير را هرچه سريعتر به خانواده هايشان تحويل دهند.آنان می گويند تحويل اجساد کشته شدگان حداقل انتظار انسانی خانواده های داغديده است. کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران می گويد تنها در تظاهرات ٣٠ خرداد ماه، ٣٤ نفر از مردم کشته شدند و آمار قربانيان بسيار بيشتر از آن است که دولت ايران ادعا می کند.

نيروگاه اتمی بوشهر تابستان امسال افتتاح نمی شود

پرويز فتاح، وزير نيروی دولت محمود احمدی نژاد گفت نيروگاه اتمی بوشهر تابستان امسال افتتاح نمی شود و از اين بابت قطع اميد کرده است. آقای فتاح اوايل سال جاری اعلام کرده بود که بخشی از نيروگاه اتمی بوشهر که ساخت آن را روسيه بر عهده دارد، در تابستان امسال راه اندازی می شود.

وزارت کشور ميگويد برای تشکيل جبهه سياسی مجوز لازم است

محمود عباس زاده مشگينی، مدير کل سياسی وزارت کشور دولت نهم می گويد گروه های سياسی بايد برای تشکيل جبهه و يا ائتلاف از کميسيون ماده ١٠ احزاب، مجوز فعاليت بگيرند. سخنان اين مقام وزارت کشور پس از آن بيان می شود که آقای موسوی اعلام کرد که تلاش خواهد کرد با جمعی به صورت منظم و سازمان يافته کار کند. برخی از شخصيت های سياسی در ايران می گويند که تشکيل يک جبهه سياسی بر خلاف حزب، نيازی به مجوز ندارد.

XS
SM
MD
LG