لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۰

پرزیدنت اوباما سیاهپوستان آمریکا را به مقابله با چالش ها فرا خواند


رئیس جمهوری آمریکا از آمریکایی های آفریقایی تبار خواست سرنوشت خود را به دست گیرند و آمریکای بهتری را جستجو کنند.

پرزیدنت باراک اوباما، نخستین رئیس جمهوری آفریقایی تبار آمریکا، بعد از ظهر پنجشنبه در سخنان هیجان انگیزی در کنوانسیون انجمن ملی پیشبرد سیاهپوستان، که به مناسبت یکصدمین سال تأسیس آن برپا شده بود، شرکت کنندگان در جنبش حقوق مدنی که با نفرت علیه سیاهپوستان مبارزه می کردند را ستود. او دستاوردهای چشمگیر و پیشرفت های خارق العاده قرن گذشته را یاد آور شد، اما تایید کرد که «هنوز موانع بسیاری زیادی باقی است».

آقای اوباما گفت اگر بخاطر کوشش های آمریکاییان فراوانی که برای تغییر قوانین متعصبانه کار کردند و تظاهرات به راه انداختند نبود، او نمی توانست به ریاست جمهوری برگزیده شود.

آقای اوباما گفت به پیشرفت بیشتری در اصلاح آموزش، مراقبت های بهداشتی و برابری استخدام نیاز است. او جوانان را تشویق کرد اعضای مولد جامعه باشند، خوب درس بخوانند و بزرگی و والایی را جستجو کنند، و گفت سرنوشت آنها در دست خودشان است.

آقای اوباما از شنوندگان خود خواست برای «شکست دادن چالش های» پیش روی آمریکا، از جمله بهبود وضع مدارس، درمان بیماران و نجات جوانان از «خشونت و نا امیدی» به یکدیگر بپیوندند.

او گفت آمریکاییان آفریقایی تبار و اقلیت های دیگر در ایالات متحده هنوز با موانعی در آمریکای قرن بیست و یکم روبرو هستند، که بیکاری، بهداشت و درمان ناکافی، و شیوع عفونت اچ آی وی و جنایت از آن جمله است. آقای اوباما گفت آمریکایی های لاتین تبار، مسلمانان و همجنسگرایان در میان کسانی قرار دارند که هنوز باید با تبعیض مبارزه کنند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت دولت وی در تلاش است به آنچه که آن را «میراث تبعیض و نابرابری» نامید رسیدگی کند. این تلاش اقداماتی مانند اصلاح بیمه درمانی، ایجاد شغل با بهبود وضعیت خانه افراد کم در آمد، و سرکوب وام دهندگانی که جوامع فقیر را هدف می گیرند، شامل می شود.

آقای اوباما گفت آموزش بخشی از راه حل است. از آنجا که بهبود نظام آموزشی به پول و اصلاحات بیشتر نیاز دارد، رئیس جمهوری به پدران و مادران توصیه کرد بیشتر به آموزش فرزندانشان توجه کنند.

انجمن ملی برای پیشبرد سیاهپوستان، قدیمی ترین سازمان حقوق مدنی آمریکا است که در سال ۱۹۰۹ در پاسخ به خشونت علیه سیاهپوستان تشکیل شد و تضمین برابری سیاسی، آموزشی، اجتماعی و اقتصادی برای شهروندان اقلیت در آمریکا هدف اصلی آن است.

XS
SM
MD
LG