لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

رییس سازمان انرژی اتمی ایران استعفا داد


رسانه های ایران از استعفای رییس سازمان انرژی اتمی کشور خبر می دهند.

خبرگزاری ایسنا روز پنجشنبه می گوید غلامرضا آقازاده برای استعفای خود دلیلی ارائه نداد. او از سمت خود به عنوان معاون محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری نیز کناره گیری کرده است. ایسنا به نقل از آقازاده می گوید او استعفانامه اش را تقریبا سه هفته پیش تسلیم کرد، و احمدی نژاد آن را پذیرفت.

آقازاده با میر حسین موسوی، کاندیدای شکست خورده ریاست جمهوری ارتباط هایی دارد، و در دوره ریاست او ایران به پیشبرد برنامه اتمی ادامه داد.

ایالات متحده و متحدان غربی اش از آن بیم دارند که ایران در صدد ساختن تسلیحات اتمی برآید. ایران می گوید برنامه اتمی کشور صلحجویانه است.

پیشتر، در روز چهارشنبه هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت ایالات متحده آماده است با ایران از در تعامل در آید، اما هشدار می داد فرصت همیشگی نخواهد بود.

کلینتون گفت ایالات متحده انرژی و اشتیاقی را که در انتخابات نشان داده شد با تحستین نظاره گر بود، اما از اقدامات دولت در سرکوب خشونت بار معترضین به انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد «به وحشت افتاد.»

کلینتون گفت دولت سعی کرد با دستگیری اتباع خارجی، اخراج خبرنگاران و قطع راه های دسترسی به فناوری ارتباطی اقدامات خود را پنهان کند. او چنین اقداماتی را «تاسف انگیز و غیر قابل قبول» توصیف کرد، همچنین گفت این اقدامات شیوه نگاه بین المللی نسبت به ایران را تغییر داده است.

XS
SM
MD
LG