لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۴

ریيس سازمان انرژی اتمی ايران استعفا داد


ايسنا، خبرگزاری دانشجویی ايران، ميگويدغلامرضا آقازاده، ریيس سازمان انرژی اتمی، و معاون رياست جمهوری، استعفا داده است.

ايسنا دليلی برای اين استعفا ارائه نميدهد اما ميگويد آقای آقازاده گفته است محمود احمدی نژاد، ریيس جمهوری، استعفای وی را پذيرفته است.

ايسنا ميگويد آقای آقازاده همچنين گفت که استعفا نامه خود را بيست روز پيش به ریيس جمهوری داده بود.

آقای آقازاده دوازده سال پيش به رياست سازمان انرژی اتمی ايران منصوب شد. وی پيش از آن دوازده سال نيز وزارت نفت را اداره ميکرد.

آقای آقازاده در سال ۱۳۵۸ به مديريت مدير داخلی روزنامه جمهوری اسلامی منصوب شد که توسط ميرحسين موسوی اداره ميشد. آقای آقازاده دو سال بعد از آن، هنگامی که آقای موسوی عهده دار مقام وزارت امورخارجه شد، معاونت وی در امور اقتصادی و سرمايه گذاری را بر عهده گرفت، و مجددا به فاصله دو سال، هنگامی که آقای موسوی به مقام نخست وزيری رسيد، وی نيز معاونت اجرایی نخست وزير را عهده دار شد.

خبرگزاری رويتر در گزارشی از تهران ميگويد سازمان انرژی اتمی ايران تشکيلات مسئول و مجری برنامه اتمی ايران است که تهران ميگويد برنامه ای صلح آميز است اما غرب حدس ميزند پوششی برای توليد بمب اتمی است.

رويترز ميگويد درگزارش ايسنا هيچگونه اشاره ای نشده است که استعفای آقای آقازاده به انتخابات ماه گذشته رياست جمهوری نيز، که به تجديد گزينش آقای احمدی نژاد برای چهارسال ديگر منجر شد، ارتباطی داشته است يانه.

XS
SM
MD
LG