لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

محسن رضایی هشدار داد ادامه این وضعیت ایران را به سوی فروپاشی می‌برد


محسن رضايی در بيانيه‌ای که روز دوشنبه منتشر ساخت هشدار داد که ادامه اين وضعيت و حل نشده باقی ماندن مناقشات بر سر نتایج انتخابات، ايران را به سوی فروپاشی می‌برد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام و فرمانده سابق سپاه پاسداران در قسمتی از بيانيه خود خواستار همکاری تمامی کاندیداهای انتخابات اخیر ریاست جمهوری با محمود احمدی نژاد می شود.

محسن رضایی در جایی دیگر از بیانیه روز دوشنبه خود می گوید در انتخابات رياست جمهوری «حوادث تلخ و شيرين فراوانی به وجود آمد و پرسش‌ها، ابهامات و دغدغه‌هايی در ذهن نگران جامعه و نخبگان پديد آمد». او سپس درباره تقابل جمهوريت و اسلاميت نظام هشدار می دهد و می گوید «جمهوری اسلامی بدون آزادی و مردم ‌سالاری دينی مفهومی ندارد».

محسن رضایی که طبق نتایج اعلام شده از سوی وزارت کشور جمهوری اسلامی در انتخابات مقام سوم را کسب کرد پیشتر در میان معترضانی بود که معتقدند در انتخابات تقلب شده است، او سپس از شکایات خود صرفنظر کرد.

آقای رضایی به وجود آمدن نگرانی‌ها و دغدغه‌ها را ناشی از نزاع سياسی بين نامزدها در کنار «مديريت انتخاباتی و ساختارهای ناقص آن، بی‌تدبيری‌ها، کج ‌سليقگی‌ها در فرآيند برگزاری انتخابات از يک سو و سو مديريت مطالبات و اعتراضات مدنی هواداران» دانسته است.

محسن رضايی به قرار داشتن رهبری در راس قوای حکومتی اشاره کرده و می پرسد: «آيا وی حاضر است جمهوری اسلامی را فدای يک گروه خاص يا خدای نکرده سليقه خويش کند، آن طوری که در تحليل عده‌ای آمده است؟»

اختلافات برسر نتایج اعلام شده انتخابات اخیر در ایران موجب بروز درگیری های خونین و مرگبار میان مردم معترض و نیروهای سرکوبگر دولتی شد که عمده ترین نا آرامی در ایران پس از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ به شمار می رود.

با وجود مشاهده بی نظمی در روند رای گیری در ۵۰ استان، بیش از دو هفته پیش شورای نگهبان با تایید نتایج انتخابات بر سلامت برگزاری آن صحه گذاشت.

XS
SM
MD
LG