لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

کاترین رور به زندانیان سابق یاد میدهد که چگونه در تجارت موفق شوند


بسیاری از جمعیت بیش از دو میلیونی زندانیان در آمریکا پس از آزادی از زندان آینده روشنی ندارند. کارفرمایان معمولا تمایلی به استخدام زندانیان سابق را ندارند و جامعه معمولا از آنها دوری میکند. ولی خانم کاترین رور یک مشاور سرمایه گذاریهای مخاطره آمیز و کار آفرینی با ارائه دادن یک برنامه آموزشی ، برای گروهی از زندانیان در تگزاس فرصتی فراهم آورده است که بتوانند پس از آزاد شدن از زندان زندگی خود را باز سازی کنند.

کاترین رور به این زندانیان فرصت شروع یک زندگی تازه داده است.

در ۵ سال گذشته ۴۵۰ نفر برنامه آموزشی سرمایه گذاری برای کار آفرینی را در زندان به پایان رسانده اند.

کاترین رور میگوید این برنامه آموزشی رابا سرمایه خصوصی در زندان تگزاس تاسیس کرده است چون تنها چیزی که بسیاری از زندانیان نیاز داشتند بدست آوردن یک فرصت بود

"وقتی رسیدم اینجا متوجه شدم امکان دادن فرصت به این افراد وجود دارد من بر خللاف تصورم که فکر می کردم با حیوانات وحشی رو به رو میشوم . من آدمهائی دیدم که بسیاری از آنها بی اندازه از آنچه که بر سرجامعه آورده بودند ابراز پشیمانی میکردند و فقط یک شانس دو باره میخواستند."

کاترین آن شانس دوم را با آموزش دادن به زندانیان که چگونه کسبی برای خودشان ایجاد و آنرا اداره کنند برای آنها فراهم آورد.
"ریان هالی" که بخاطروارد اوردن ضرب و جرح شدید در زندان است می گوید به زندان رفتن و پذیرفته شدن در این برنامه آموزشی زندگیش را نجات داد.

"اینطوری فکر میکنم اگرهرگز اینجا نمی امدم حالا کجا بودم."

هالی میگوید او میداند که چون زندانی بوده وقتی آزاد شود با مشکلات روبرو خواهد شد. ولی با آموزش و اعتماد به نفسی که کاترین رور به او داده میتواند با چالشها روبرو شود.

زندانی دیگری "هوان گارزا" آخرین سال از ۱۵ سال محکومیتش را، برای کشتن رقیبش در قاچاق مواد مخدره، سپری میکند. او در نظر دارد بعد از بیرون آمدن از زندان یک کاسبی قانونی راه بیاندازد، گرچه او میگوید هرگزنخواهد توانست بر احساس گناهی که میکند چیره شود.

" میخواهم پشت سر بگذارمش ولی نمیتوانم و سعی هم نخواهم کرد که فراموشش کنم"

کاترین رور میگوید آنهائیکه در گذشته باند قاجاق را می چر خا ند ند یک شمئه ای از کاسبی دارند.

"هر قاچاق چی مفهوم کاسبی را درک میکند و من فکر کردم اینها با داشتن ابزار کاسبی و یک شبکه همکاری میتوانند بروند و یک کاسبی قانونی راه بیاندازند."

او میگوید که هدفش این نیست که از آنها تاجر موفق بسازد گرچه امید وار است که چنین شود.

"من واقعا امید وارم که انها بتوانند مقداری از انهمه که گرفته اند به جامعه باز گردانند ."

خانم کاترین رور میگوید مقدار زیادی از کمک های مالی سخاوتمندانه ای که به این برنامه شده است بوسیله شرکت کنندگان سابق که در خارج از زندان موفق شده اند بوده است. او امیدوار است که بتواند این برنامه تگزاس را در سر تا سر کشورگسترش دهد.

XS
SM
MD
LG