لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۸

میلیبند: تا افغانستان امن نشود بریتانیا در امان نخواهد بود


گوردون براون نخست وزیر بریتانیا از ماموریت کشور خود در افغانستان، در پی کشته شدن هشت سرباز بریتانیایی در یک دوره بیست و چهار ساعته، دفاع می کند.

براون در نامه ای به قانونگزاران می گوید علیرغم تلفات اخیر، فرماندهان ارتش بریتانیا در افغانستان در هدف هایشان موفق می شوند. او گفت کارها در مسیری درست پیش می رود.

پیتشر، دیوید میلیبند وزیر امور خارجه بریتانیا گفت تا امنیت در افغانستان برقرار نشود بریتانیا در امان نخواهد بود. او روز شنبه در مصاحبه ای با رادیو بی بی سی گفت تا امنیت در افغانستان برقرار نشود بریتانیا در امان نخواهد بود. او گفت سربازان بریتانیایی در افغانستان برای " آینده" کشور خود می جنگند، و افزود منطقه مرزی بین افغانستان و پاکستان برای حملات مرگبار علیه بریتانیا و ایالات متحده بکار گرفته شده است.

میلیبند این مطالب را پس از کشته شدن هشت سرباز بریتانیایی در افغانستان در حوادث جداگانه در روز جمعه عنوان کرد . این رقم تعداد تلفات نیروی بریتانیا را به ۱۸۴تن افرایش داد، که پنج نفر از شمار تلفات آن در عراق بیشتر است.

بیش از هشت هزار سرباز بریتانیایی ، همراه با هزاران تکاور دریایی امریکا در هجوم عمده ای علیه ستیزه گران طالبان در ایالت هلمند در جنوب افغانستان می جنگند.


XS
SM
MD
LG