لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۳

درباره نقش کره شمالی در حملات اینترنتی اخیر شواهد بیشتری به دست آمده است


برخی مقامات کره جنوبی می گویند شواهد بیشتری درباره دخالت کره شمالی در براه انداختن موجی از حملات اینترنتی به وبسایت های جهان به دست آمده است.

گزارش رسانه های خبری کره جنوبی در روز شنبه حاکی است سازمان اطلاعات و امنیت این کشور به اسنادی دست یافته که به یک واحد ارتش کره شمالی دستور می دهد حمله را آغاز کند.

بنا به این گزارش ها پیشتر اطلاعاتی درباره این مدرک به برخی قانونگزاران کره جنوبی ارائه شده بود اما سازمان امنیت و اطلاعات ملی این کشور می گوید نمی تواند چنین گزارش هایی را تأیید کند.

مهاجمان اینترنتی چند روز است که وبسایت های دولتی کره جنوبی و ایالات متحده را هدف حملات خود قرار داده اند. کمیسیون ارتباطات کره جنوبی روز جمعه هشدار داد مرحله جدیدی از ویروس می تواند اطلاعات هزاران کامپیوتر شخصی در کره جنوبی را از بین ببرد.

اگر کره شمالی نقشی در این حملات داشته باشد، تنش های موجود در شبه جزیره کره، میان سئول و پیونگ یانگ شدت خواهد یافت.
کره شمالی در ماه های اخیر دست به آزمایش های موشکی و هسته ای زده است.

حمله اینترنتی اخیر وبسایت وزارتخانه های دفاع و اطلاعات و امنیت کره جنوبی و دست کم یک بانک را هدف قرار داد. در ایالات متحده نیز به وبسایت های کاخ سفید، وزارت امنیت ملی، دفاع، خزانه داری و وبسایت شبکه خبری صدای آمریکا حمله شد.

مسئولان امنیتی کره جنوبی می گویند مهاجمان از ۸۶ آدرس اینترنتی در ۱۶ کشور، از جمله کره جنوبی، ژاپن، چین و آمریکا برای راه اندازی حمله خود استفاده کردند.

XS
SM
MD
LG