لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۵

ادامه محبوبیت مایکل جکسون، حتی پس از مرگ


گزارش: مایکل اوسالیوان، خبرنگار صدای آمریکا در لس آنجلس

هرچند هم اکنون مرکز استیپل از جمعیت کثیری که برای شرکت در مراسم یادبود مایکل جکسون، سلطان درگذشته موسیقی پاپ گردهم آمده بودند خالی مانده است اما هواداران بی شمار این هنرمند هنوز به لس آنجلس می آیند تا یاد او را گرامی بدارند.

هم چنین ، درسراسر جهان مردم هنوز به خرید آلبوم های مختلف مایکل جکسون ادامه می دهند و در دو هفته گذشته یک بار دیگر نام او با فروش بیش از یک میلیون سی دی ، در صدر فهرست پرفروش ترین خوانندگان روز جهان قرار گرفت.

راکین چادهوری، یک شهروند اهل بنگلادش که در حال حاضر ساکن نیوزیلند(زیلاند نو) می باشد یکی از هواداران مایکل جکسون است که به شدت تحت تاثیر مراسم باشکوه و فراموش نشدنی یادبود این هنرمند در روز سه شنبه گذشته قرار گرفته است. مراسمی که میلیون ها نفردر سراسر جهان به تماشای آن نشستند و بنا بر آمار به دست آمده پربیننده ترین برنامه خبری تلویزیونی در تاریخ معاصر به شمار می رود. چادهوری می گوید:« راستش را بگویم هنگام تماشای این برنامه قطرات اشک بی اختیار از چشمانم جاری شد.»

چادهوری به یاد می آورد که چگونه جکسون درچند سال گذشته غالبا به خاطر نوع زندگی غیرمتعارف خود مورد حمله منتقدین قرار می گرفت . او هم چنین مورد اتهاماتی قرار گرفت که صحت آن هرگز ثابت نشد و او در سال ۲۰۰۵ پس از یک دوره محاکمات در رابطه با سوء استفاده جنسی از یک پسربچه ۱۳ ساله در دادگاهی در شمال لس آنجلس از کلیه این اتهامات تبرئه شد: « راستش را بخواهید بدانید من فکر می کنم اغلب این اتهامات ساخته و پرداخته بدخواهان مایکل جکسون بوده است. من فکرنمی کنم که مایکل جکسون که بی گناهی او در دادگاه هم ثابت شد واقعا استحقاق این همه تبلیغات منفی را داشته باشد . بنظر من تمام کارهای خوبی که مایکل جکسون کرده، هم بخشی هایش به عالم موسیقی و حتی به بنیاد های خیریه همه و همه را اگر روی کفه ترازو بگذارید به قسمت بد آن برتری خواهد داشت. »

مایکل جکسون که همواره به سازمان های نیکوکاری مختلف هم بخشی می کرده است در کتاب رکوردهای جهانی گینس، به خاطر کمک به بیش از ۳۹ سازمان خیریه مختلف ازجمله کمک به بیماران مبتلا به ایدز و کودکان سرطانی دارای رکورد است.

بسیاری از هواداران مایکل جکسون می گویند که مراسم یادبود او و شنیدن ستایش های دیگران از این هنرمند، تماشای فیلم هایی از رقص و آوازهای او و شناختن هرچه بیشتر نوع موسیقی که او بدعت گذار آن بوده است باعث شد تا آن ها یک بار دیگر به استعدادهای چندگانه و شگفت انگیز این نابغه عالم موسیقی پاپ پی ببرند.

لورا وانگ زاده شانگهای در کشور چین است ولی در حال حاضر در شهری به نام ادمونتون در کشور کانادا زندگی می کند. لورا یک روز پس از مراسم یادبود مایکل جکسون به هالیوود آمده است:« من فقط می خواستم به پیاده روی ستارگان در بلوار هالیوود بیایم و چند عکس از ستاره مایکل جکسون بگیرم. من امروز آمدم چون می دانستم که روزهای پیش از مراسم یادبود به خاطر جمعیتی که در اینجا حضور داشتند، امکان دسترسی به این محل و عکسبرداری از آن نخواهد بود. »

شارلوت آنو از شهر پاریس در فرانسه در حال حاضر با یک خانواده آمریکایی در شهر دنور به عنوان پرستار بچه کار و زندگی می کند. او به همراه یکی از دوستان خود مسافت دنور تا لس آنجلس را با اتومبیل پیموده است تا بتواند در حول و حوش مراسم یادبود مایکل جکسون در هالیوود باشد :« من عاشق مایکل جکسون بودم. هنوز هم هستم بنا براین می خواستم از نزدیک ستاره او را روی پیاده روی بلوار هالیوود ببینم.»

شارلوت می گوید او بسیار متاسف و متاثر است که ایالات متحده و جهان چنین نابغه ای را ازدست داده است.

شمارش فروش موسیقی مایکل جکسون که در روز ۲۵ ژوئن به علت ایست قلبی درگذشت نشان می دهد که این هنرمند از محبوبیتی حتی بیش تر از دوران حیات خود برخوردار است. سازمان شمارش فروش صفحه نیلسن ساونداسکن می گوید ۸۰۰ هزار نسخه از آلبوم های مایکل جکسون در هفته گذشته تنها در ایالات متحده به فروش رسیده است. آلبوم « نامبر وانز» و پس از آن آلبوم « تریلر» در صدر فهرست سی دی های پرفروش هفته قرار دارند.

بر روی فهرست موسیقی معتبر « بیلبورد» تحت عنوان ترانه های داغ دیجیتال، پنج ترانه نخست این فهرست را نیز ترانه های مایکل جکسون تشکیل می دهند.

XS
SM
MD
LG