لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

جهان با مایکل جکسون خداحافظی کرد


خانواده و دوستان مایکل جکسون در مراسمی که از ساعت ۸ صبح به وقت محلی در لس آنجلس در گورستان فارست لاون هالیوود آغاز شد شرکت کردند، در حالی که هزاران تن از هواداران او اطراف این گورستان را پوشانده بودند و سپس با حمل جسد این خواننده فقید به مرکز استیپل در مرکز شهر لس آنجلس مراسمی به عنوان یادبود و خداحافظی با او برگزار شد.

مراسم عمومی یادبودی که روز سه شنبه به منظور گرامی داشت یاد این هنرمند محبوب و مورد علاقه مردم سراسر جهان برگزار شد با سخنانی از یکی از دوستان نزدیک او، اسموکی رابینسون آغاز شد که پیام های محبت آمیز دوستان متعدد مایکل جکسون از جمله نلسون ماندلا رییس جمهور پیشین آفریقای جنوبی را برای حاضران خواند.

ارابه ای که تابوت طلایی مایکل جکسون بر روی آن قرار داشت دقایقی پیش از آغاز مراسم به محل استیپل سنتر آورده شد ودر مقابل جمعیت بر روی سکویی انباشته از گل قرار داده شد.

صبح روز سه شنبه ، خانواده جکسون و دوستان نزیک او در یک مراسم خصوصی که در گورستان فارست لاون – محل خاکسپاری بسیاری از هنرمندان سرشناس هالیوود - برگزارشد شرکت کردند.

در یک لاتاری اینترنتی برای دریافت بیلت های شرکت در مراسم یادبود مایکل جکسون در استیپل سنتر لس آنجلس بیش از یک و نیم میلیون نفر شرکت کردند که حدود ۸۷۰۰ نفر از آن ها توانستند به این بلیت ها دست پیدا کنند. هر یک از برندگان این بلیت ها که به طور تصادفی انتخاب شدند توانستند هر یک دو بلیت ورودی برای این مراسم دریافت کنند.

افرادی که نتوانسته بودند بلیت شرکت در مراسم مرکز استیپل را به دست آورند در مرکز ۲۰ هزار نفره « نوکیا» در نزدیکی استیپل سنتر به تماشای زنده و ماهواره ای این برنامه پرداختند. مردم در هالیوود به «تئاتر چینی» رفتند تا این برنامه را به طور زنده بر روی پرده این سینما تماشا کنند و میلیون ها نفر در سراسر آمریکا دربیش از ۵۰ سینمای مختلف و هم چنین بر روی صفحه تلویزیون شاهد پخش زنده مراسم یادبود مایکل جکسون بودند.

علاه بر کسانی که برای شرکت در این مراسم بلیت هایی به دست آوردند ، جمعیت کثیری از مردم در اطراف محل این مراسم یادبود حضور یافتند. در میان این جمعیت افرادی از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند. بنا بر گفته مقامات جهانگردی شهر لس آنجلس بیش از ۴ میلیون جهانگردانی که در دو روز گذشته به لس آنجلس آمده اند را طرفداران مایکل جکسون از مناطق مختلف جهان تشکیل می دهند. این مساله به شرایط اقتصادی ضعیف شهر به شدت کمک دهنده بوده است.

هزاران تن از مقامات پلیس و نیروهای انتظامی در اطراف محل مراسم یادبود مایکل جکسون حضور یافتند تا ضمن جلوگیری از ورود افرادی که بلیت نداشتند، امنیت عمومی را در محل مستقر کنند.

هزاران شبکه تلویزیونی و ماهواره ای جهانی و شبکه های اینترنتی توانستند مراسم یادبود سلطان پاپ را هم زمان برای تماشاگران خود به طور زنده پخش کنند. مراسمی که علاوه بر شخصیت های ورزشی چون کوبی برایانت از تیم لیکرز، برخی از هنرمندان آن را اسموکی رابینسون، مورایا کری، استیوی واندر و لایونل ریچی تشکیل می دادند و سخنرانان آن را نماینده کنگره شیلا جکسون لی و فرزندان مارتین لوتر کینگ جونیور تشکیل می دادند.

وکیل دبی رو، همسر پیشین و مادر دو فرزند بزرگ تر مایکل جکسون به خبرنگاران گفت که او در مراسم روز سه شنبه شرکت نخواهد کرد چرا که «نمی خواهد با حضور خود موجب ایجاد هرگونه اختلالی در روند عادی این مراسم شود.»

روز دوشنبه قاضی دادگاهی در لس آنجلس دستور داد تا طبق درخواست مایکل جکسون در وصیتنامه ای که او در سال ۲۰۰۲ امضا کرده است، وکیل و دوست دیرین مایکل جکسون مسئولیت نظارت بر اموال او را بر عهده بگیرد.

مادر مایکل جکسون، کاترین، که به طور موقت به عنوان ناظر مالی او معرفی شده بود از نظارت بر اموال او عزل خواهد شد و جان برانکا – وکیل حقوقی و یکی از دوستان قدیمی مایکل جکسون به نام جان مک کلین تا تاریخ سوم ماه اوت که دادگاه تازه ای تشکیل خواهد شد به اداره و نظارت براموال او اشتغال خواهند داشت.

شاهین جعفرقلی، خواننده خردسال ایرانی تبار ساکن انگلستان که توسط مایکل جکسون دعوت شده بود تا در کنسرت ماه جولای او در لندن با او همخوانی کند نیز در مراسم یادبود یکی از ترانه های این خواننده نابغه را بر روی صحنه ای که او تا شب قبل از مرگ بر روی آن به تمرین و اجرای برنامه اشتغال داشت اجرا کرد.

پیش از پایان این مراسم هنرمندان حاضر در محل از جمله خانواده و فرزندان مایکل جکسون بر روی صحنه آمدند و ترانه «ما همه مردم جهان هستیم» را اجرا کردند.

پس از سپاسگزاری از حاضران و یک سخنرانی احساسی و پرشور توسط مارلون، برادر بزرگ تر مایکل، دختر ۱۳ ساله او پاریس که برای نخستین بار در مقابل جمعیت حاضر می شد به حاضران گفت: «فقط می خواستم بگویم که پدرم مایکل بهترین پدری بود که کسی می توانست داشته باشد.»

XS
SM
MD
LG