لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۶

کشورهای درحال توسعه برای مقابله با آنفلوآنزای خوکی به بیش از ۱ میلیارد دلار نیاز دارند


بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد می گوید کشورهای در حال توسعه برای مبارزه با شیوع آنفلوآنزای خوکی به بیش از یک میلیارد دلار نیاز دارند.

آقای بان روز دوشنبه در ژنو گفت برای حصول اطمینان از این که فقیرترین کشورها واکسن بیماری را دریافت می کنند این مقدار سرمایه مورد نیاز است. دبیرکل سازمان ملل معتقد است روند گردش منابع مالی با پیش بینی های سازمان ملل جور در نیامده است، وی خواستار همکاری کشورهای جهان برای مقابله با این بیماری شد.

از سوی دیگر روز دوشنبه مسئولان بهداشت و درمان بریتانیا از مرگ یک پسربچه ۹ ساله در لندن براثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزای خوکی خبر دادند.
مسئولان گفتند این کودک پیش از ابتلا به آنفلوآنزای خوکی، به بیماری های جدی دیگری دچار بوده است.
تا صبح دوشنبه، سازمان بهداشت جهانی این مورد مرگ بر اثر ویروس H1N1 را تأیید نکرد و طبق آمار این سازمان بین المللی، تاکنون سه نفر در بریتانیا براثر بیماری آنفلوآنزای خوکی جان سپرده اند و بیش از ۷۴۰۰ مورد ابتلا به بیماری در این کشور وجود دارد.

لندن هفته گذشته هشدار داد در صورت ادامه روند شیوع ویروس با سرعت فعلی، بریتانیا روزانه با ۱۰۰هزار مورد جدید بیماری روبرو خواهد شد.
سازمان بهداشت جهانی می گوید تاکنون بیش از 90هزار مورد بیماری آنفلوآنزای خوکی در جهان به ثبت رسیده که ۴۰۰ مورد آن به مرگ منجر شده است.

XS
SM
MD
LG