لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۸

آیت الله خامنه ای به کشورهای غربی درباره دخالت در مسایل داخلی ایران هشدار داد


به گزارش تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفت «برخی دولت های غربی باید مراقب رفتار خصمانه خود باشند، زیرا ملت ایران عکس العمل نشان خواهد داد».

آیت الله خامنه ای روز دوشنبه گفت ایران به هر قدرت خارجی که بکوشد از اختلافات داخلی که در اثر اختلاف بر سر انتخابات ریاست جمهوری پیش آمده است، سو استفاده کند با «مشت آهنین» پاسخ خواهد داد.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان روز دوشنبه خود رقابت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را «رقابتی درون خانوادگی» خواند و گفت اقدامات «مداخله جویانه» کشورهای غربی بر روابط آینده ایران با غرب تاثیر منفی خواهد گذاشت. رهبر جمهوری اسلامی کشورهای غربی به ویژه بریتانیا و آمریکا را به تحریک خشونت های پس از انتخابات در ایران متهم کرده است.

آیت الله خامنه ای اظهارات اخیر خود را در حالی ایراد کرد که بریتانیا از آزادی یک کارمند ایرانی دیگر سفارت خود در تهران خبر داد.

نیروهای امنیتی دولتی و پلیس ایران ۹ کارمند ایرانی سفارت بریتانیا در تهران را در جریان نا آرامی های پس از انتخابات بازداشت کردند. اتهام این افراد تحریک نا آرامی ها اعلام شد.

همچنین مسئولان ایرانی روز گذشته یک خبرنگار یونانی – انگلیسی را آزاد کردند که حدود یک ماه پیش اخبار نا آرامی ها و تظاهرات مردمی در ایران را پوشش خبری می داد.

XS
SM
MD
LG