لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۴

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از عملکرد شورای نگهبان در تأیید سلامت انتخابات انتقاد کرد


مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در اعتراض به تأیید دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی توسط شورای نگهبان، روز یکشنبه چهارمین بیانیه خود را صادر کرد.

روحانیون مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در بیانیه خود می گویند شورای نگهبان نتوانسته است درباره شکایات مربوط به تقلب های صورت گرفته در انتخابات به شکل دقیق، تحقیق و تجسس کند.

این مجمع می پرسد که آیا تأیید شورای نگهبان برای مشروع دانستن انتخابات کافی است؟

هفته گذشته شورای نگهبان جمهوری اسلامی صحت و سلامت انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران و پیروزی محمود احمدی نژاد در آن را تأیید کرد.

میرحسین موسوی، نامزد انتخابات که به نتیجه اعلام شده معترض است و آن را مخدوش خوانده، در گزارشی ۲۴ صفحه ای که روز یکشنبه در وب سایت خود به چاپ رسانده، حامیان محمود احمدی نژاد را از جمله به تقلب هایی چون دادن پول نقد به رأی دهندگان در روز انتخابات متهم می کند.
میرحسین موسوی همچنین در گزارش خود شورای نگهبان و وزارت کشور جمهوری اسلامی را حامیان علنی محمود احمدی نژاد می خواند.
از سوی دیگر روز شنبه روزنامه کیهان وابسته به حاکمیت جمهوری اسلامی در سرمقاله خود میرحسین موسوی را به خیانت و رهبری ناآرامی های پس از برگزاری انتخابات تحت حمایت آمریکا، متهم کرد و خواستار محاکمه او شد.

در این مطلب که به قلم حسین شریعتمداری از حامیان عمده آیت الله خامنه ای نوشته شده، همچنین خواسته می شود که محمد خاتمی به اتهام مشابه محاکمه شود.

XS
SM
MD
LG