لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۱

چند تن از مقامات سابق جمهوری اسلامی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شدند


وکیل چندین مقام ارشد سابق در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی می گوید آنها به اقدام علیه امنیت ملی متهم شده اند. محمد ابطحی معاون سابق رییس جمهوری، محسن امین زاده معاون سابق وزارت امور خارجه، و عبدالله رمضانزاده، سخنگوی سابق دولت از آن جمله هستند.

این همان اتهامی است که به یکی از دو کارمند محلی سفارت بریتانیا وارد آمده است. او حسین رسام ، تحلیلگر سیاسی ارشد سفارت معرفی شده است.

پیشتر روزنامه کیهان چاپ تهران خواهان آن شده بود که میر حسین موسوی به اتهام همکاری با دولت های خارجی برای تحریک شورش های پس از انتخابات محاکمه شود.

این روزنامه محافظه کار وابسته به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در سرمقاله ای آقای موسوی را متهم می کند که بعنوان عامل آمریکا برای ایجاد ناآرامی فعالیت می کرد.

در سرمقاله کیهان به قلم حسین شریعتمداری، نماینده آیت الله خامنه ای، همچنین خواسته می شود که محمد خاتمی رئیس جمهوری سابق جمهوری اسلامی به اتهام خیانت به کشور محاکمه شود.

محمد خاتمی از دولت به دلیل تأیید انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد انتقاد کرده و آن را به «کودتا» علیه دمکراسی متهم می کند.

بعداز ظهر جمعه، آیت الله عظما یوسف صانعی در وب سایت خود هشدار داد که هنوز بسیاری از مردم ایران نگران ابهامات در انتخابات هستند، و بهانه ای وجود ندارد که دولت حقوق آنها را نقض کند.

تلویزیون دولتی پرس تی وی روز شنبه گفت ۳۵نفر در استان مازندران به اتهام رهبری اعتراضات دستگیر شده اند.

مقامات امنیتی جمهوری اسلامی گفته اند در جریان اعتراضات حدود ۳۰تن کشته شدند و ماموران بیش از یک هزار نفر را دستگیر کردند.

در این میان، محمود احمدی نژاد روز شنبه در یک همایش فناوری در تهران، رسانه های غرب را متهم کرد که سعی دارند انتخابات ایران را به یک مساله بین المللی تبدیل کنند تا توجه مردم را از بحران مالی جهان منحرف سازند.

XS
SM
MD
LG