لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۴

پیام باراک اوباما به مناسبت روز استقلال آمریکا


کاخ سفید میگوید پرزیدنت اوباما در پیام رادیوئی - اینترنتی خود روحیه آمریکائی را «که در گذشته ما وجود داشته و ما را بسوی آینده میبرد» گرامی داشته است.

کاخ سفید همچنین میگوید پرزیدنت اوباما متعهد است حل مشکلات دهه های گذشته را برای نسل آینده باقی نگذارد.

پرزیدنت در کنار آن که به گردهمآئی خانواده ها و دوستان در این روز تاریخی اشاره میکند، میگوید میخواهم لحظه ای را به آنچه بازتاب باور من به مفهوم این روز تعطیل ویژه در آمریکاست اختصاص دهم.

رییس جمهوری آمریکا در پیام خود به مردم آمریکا گفت ما به گروهی از میهن پرستان که توانستند دنیای جدیدی را شکل دهند که دنیای قدیم هرگز آنرا نشناخته بود، احترام میگزاریم. دنیائی جدید بر پایه تشکیل دولتی از مردم و برای مردم.

رئیس جمهوری آمریکا میگوید نسل ما، فصل آینده را در تاریخ بزرگ آمریکا خواهد نگاشت.

امروز ما نه تنها تولد چنین روزی را جشن میگیریم بلکه به روان خلل ناپذیر نخستین شهروندانی که این روز را ممکن ساختند نیز احترام میگذاریم.

ما به اتحاد کوچکی از میهن پرستان که توانستند استقلال ما را از یک امپراطوری عظیم اعلام کنند، احترام میگذاریم.

پرزیدنت در پیام امروز خود به مردم آمریکا از بنائی تازه برای شکوفائی اقتصادی و رفاه اجتماعی سخن گفت: ما مردمی نیستیم که از آینده هراس داشته باشیم. ما ملتی هستیم که آینده را میسازیم. ما باید یکبار دیگر در این روز چهارم ماه ژوئیه همان روحیه آمریکائی را به کمک بطلبیم. ما نیاز داریم همان روحیه ای را به کمک بگیریم که ۲۳۳سال پیش در جریان استقلال آمریکا شکل گرفته بود.

پرزیدنت اوباما گفت امروز رویارویی با چالش هائی فوق العاده، تلاش شگرفی را از سوی شهروندان آمریکا طلب میکند و این کوششی است که ما نمی توانیم آنرا به تاًخیر بیندازیم. رئیس جمهوری آمریکا گفت این همان اثری است که نسل ما در تاریخ باقی خواهد گذاشت و این چنین است که ما فصل آینده را در داستان آمریکای بزرگ خواهیم نگاشت.

XS
SM
MD
LG