لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

اسراییلی ها از نتانیاهو پشتیبانی می کنند


یک نظر سنجی جدید در اسراییل نشان می دهد تقریبا نیمی از ۵۰۰ نفری که مورد سوال قرار گرفتند، شیوه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر در اداره امور کشور را تایید می کنند.

نظر سنجی که نتایج آن روز جمعه در روزنامه هاآرتص منتشر شد، حاکی است نتانیاهو از یک حمایت ۴۹ درصدی برخورداراست، که از اهود اولمرت، نخست وزیر سابق، که امتیازات ارزی عمده ای به فلسطینیان پیشنهاد کرد، بالاتر است.

نظر سنجی در حالی صورت می گیرد که نتانیاهو برای برگزاری نخستین ۱۰ روز زمامداری اش آماده می شود و اسراییل سعی دارد اختلافات خود با آمریکا بر سرچگونگی پیشبرد روند صلح را برطرف کند.

نخست وزیر اسراییل می خواهد خانه سازی در داخل محله های فعلی ادامه پیدا کند، چنین کاری را برای دمسازی با آنچه آنرا رشد «طبیعی» خانواده ها می نامد لازم می داند، و پیشنهاد های آمریکا را برای متوقف ساختن آن رد می کند.

روز جمعه همچنین، مدیر آژانس امداد سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی گفت مذاکراه کنندگان سازمان ملل و اسراییل برای رسیدن به توافقی در مورد میزان کمک کار می کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که بنظر می رسد تنش در امتداد مرز اسراییل و غزه شدت می گیرد.

ارتش اسراییل گفت روز جمعه زن ۱۸ ساله ای پس از آن که همراه با یک شیئی مشکوک به پاسگاهی در کرانه غربی نزدیک شد، هدف گلوله قرار گرفت و مجروح شد.

مقامات می گویند سربازان زن را که حاضر نشد بایستد، از ناحیه پا هدف گرفتند. شیئی مشکوک یک تفنگ اسباب بازی از کار درآمد، و بگفته مقامات زن به آنها گفت می خواست کشته یا مجروح شود، زیرا در خانه با او بدرفتاری می شود.

روز جمعه همپچنین فلسطینیان درغزه دختر ۱۷ ساله ای را که روز پنجشنبه هدف یک گلوله خمپاره اسراییل قرار گرفت و کشته شد، بخاک سپردند.

XS
SM
MD
LG