لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۷

دخالت سازمان مبارزه با داروهای مخدر دولت فدرال در بررسی دلایل مرگ مایکل جکسون


یک هفته پس از مرگ نابهنگام مایکل جکسون در روز۲۵ ماه ژوئن، بنا بر گزارش رسانه های مختلف در ایالات متحده آمریکا، سازمان مبارزه با داروهای مخدر دولت فدرال به جمع کاوشگران در رابطه با مرگ این هنرمند خواهد پیوست.

بنا بر این گزارش ها، مقامات اداره پلیس شهر لس آنجلس در ایالت غربی کالیفرنیا از سازمان مبارزه با داروهای مخدر دولت فدرال درخواست کرده اند تا برای تحقیق و دستیابی به حقایق در رابطه با مرگ مایکل جکسون که هنگام مرگ ۵۰ سال داشت به آن ها کمک کند.

بازجویان اداره پلیس شهر لس آنجلس ضمن تحقیقات اولیه وبه دست آوردن اطلاعات مقدماتی در رابطه با مرگ مایکل جکسون در قصر مسکونی اجاری او در شهر « بل ایر»، جایی که یک تلفن کننده به اورژانس مایکل جکسون را درشرایط« نفس نکشیدن» توصیف کرده بود، دو کیسه بزرگ حاوی داروهای مختلف به دست آوردند.

درحال حاضر به نظر می رسد که حدسیاتی در مورد استفاده از داروهای مخدر در حول و حوش بررسی های دلیل مرگ مایکل جکسون، این تندیس موسیقی پاپ وجود دارد.

در تحقیقات مقدماتی و کالبد شکافی پزشکی قانونی، مقامات مسئول هیچگونه آثاری از صدمات بدنی که منجر به مرگ این خواننده شده باشد پیدا نکردند و هرگونه خطاکاری جنایی نسبت به او تا کنون از طریق این مقامات رد شده است. اما اعلام نتایج آزمایش های زهرشناسی و مبحث داروهای سمی در این رابطه تا چند هفته دیگر به طول خواهد انجامید.

در همین حال، سخنگوی خانواده مایکل جکسون گفت که آن ها در تدارک برگزاری مراسم یادبود و خاکسپاری او هستند اما این شایعه را که مراسم عمومی در این رابطه در قصر « نورلند» که تا چندی پیش متعلق به مایکل جکسون بوده است برگزار خواهد شد را تکذیب کردند.

روز چهارشنبه، آخرین وصیتنامه مایکل جکسون که در سال ۲۰۰۲ نوشته شده است به دادگاه ارائه شد که در آن ثروت او در زمان تهیه این وصیتنامه به مبلغی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. ثروت مایکل جکسون بنا بر خواست او در این وصیتنامه به خانواده او واگذار خواهد شد و وظایف نگهداری و قیمومیت سه فرزند او، پرنس مایکل ۱۲ ساله، پاریس کاترین مایکل ۱۱ ساله و پرنس مایکل دوم ۷ ساله بر عهده مادر ۷۹ ساله او، کاترین گذاشته شده است.

مایکل جکسون در این وصیتنامه نوشته است که او عمدا دبی رو مادر دو فرزند بزرگ تر خود را از این وصیتنامه حذف کرده است. فرزند سوم مایکل جکسون از یک مادرخوانده ناشناس متولد شده است.

جکسون در شرایطی درگذشت که خود را آماده می کرد تا در ۵۰ کنسرت پیش فروش شده در شهر لندن شرکت کند.

بنا بر آخرین خبرهای رسیده قرار است تا مراسم یادبود مایکل جکسون در روز سه شنبه ۷ جولای در ساعت ۱۰ صبح در مرکز « استیپل سنتر» شهر لس آنجلس ، محل بازی های تیم بسکتبال لیکرز برگزار شود.

XS
SM
MD
LG