لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

یک مقام آمریکایی: در نظر نیست بر شمار سربازان در افغانستان افزوده شود


یک روزنامه آمریکایی به نقل از مشاور امنیت ملی آمریکا می گوید در حال حاضر طرحی برای اعزام سربازان اضافی به افغانستان وجود ندارد. جیمز جونز به واشنگتن پست گفت ایالات متحده بیشتر بر مسایلی مانند تقویت توسعه اقتصادی و بهبود کارآیی دولت و نیروهای امنیتی افغانستان تمرکز خواهد کرد.

گزارش واَشنگتن پست حاکی است که جیمز جونز این موضوع را پس از دیداری با فرماندهان نظامی آمریکا در افغانستان در هفته پیش عنوان کرد.

پرزیدنت اوباما زمانی کوتاه پس از به دست گرفتن قدرت، دستور داد ۲۱ هزار سرباز اضافی و مربیان نظامی برای نبرد با شورش رو به گسترش طالبان و کمک به کارهای بازسازی به افغانستان اعزام شوند.

در این میان، ناتو می گوید روز چهارشنبه در انفجاری در افغانستان، دو سرباز ناتو از پای در آمدند و شش نفر مجروح شدند. همچنین ، مقامات افغان می گویند شامگاه سه شنبه چهار شورشی طالبان هنگامی که سرگرم کارگذاشتن یک مین در ایالت غزنی بودند کشته شدند.

در ایالت کونار، در شمال شرقی کشور، به گفته مقامات، در برخورد یک راکت به خانه ای، سه تن جان سپردند و چهار نفر زخمی شدند.

در این حال، یک نظر سنجی جدید حاکی است بر شمار آلمانی هایی که با نقش نظامی کشور خود در افغانستان مخالف هستند افزوده می شود. نتایج نظر سنجی که در مجله اشترن منتشر شده است نشان می دهد ۶۱ درصد کسانی که مورد سوال قرار گرفتند می خواهند سربازان آلمانی از افغانستان باز گردند. نظر سنجی های قبلی بر حمایت بیشتر از جنگ دلالت داشت.

وزیر دفاع آلمان روز چهارشنبه گفت سربازان کشور او در افغانستان ممکن است ظرف ۵ تا ۱۰ سال آینده از آنجا خارج شوند.

XS
SM
MD
LG